وب نوشت کیش جزیره کیش

خبرگزاري فارس: مركز پژوهش‌هاي مجلس اعلام كرد: الحاق جزاير هندورابي و فارور كوچك و بزرگ به محدوده منطقه آزاد كيش از نظر هزينه‌هاي تحميل ‌شده به سازمان اداره‌كننده اين منطقه و بروز مشكلات زيست‌محيطي مي‌تواند منطقه آزاد كيش را با مشكلاتي مواجه كند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از مركز پژوهش‌هاي مجلس، اين مركز ضمن بررسي «لايحه الحاق جزاير هندورابي و فارور كوچك و بزرگ به محدوده منطقه آزاد كيش» در خصوص اين لايحه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 23:27  توسط کیشوند کیش | 

نوشته یک کیشوند :

از حدود سال 78-79 تا سال 89-90 فکر کنم 5 مدیر عامل در کیش تعویض شده اند که عمده آنها در 2 سال اخیر بوده اند.

بعد از مهندس یزدان پناه که سال 79 کیش را ترک کرد ، افراد زیادی بر سمت مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش بوده اند. اما بنظرم هیچکدام پرونده درخشانی از خود بجای نگذاشته اند.

شاید از دکتر قاسمی به خاطر ساختن اسکله بزرگ تفریحی یاد شود.

از مهندس شایسته به خاطر دردسترس بودنش و باز بودن درب دفترش به روی ارباب رجوع یاد می شود.

از مهندس مددی بخاطر برگزاری یکی از بهترین جشنواره های تابستانی در کیش یاد می شود.

از مهندس کریمی بخاطر رسیدگی به ظاهر شهر(فضای سبز و ....) در زمان نوروز و برگزاری یکی از بهترین نوروز های کیش (89) یاد می کنند.

و از مهندس محبی ( که این روزها شایعه رفتنش زیاد شده) بخاطر تغییر ساعت کاری سازمان و ادارات یاد می شود.

اما همه این مدیران با همه تلاشهایی که صورت دادند باز هم اکثریت ساکنین جزیره از آنان ناراضی بوده اند و نتوانستند با پرونده ای پر بار کیش را ترک کنند.

در این میان ، ساکنین قدیمی کیش، این جزیره را با مهندس یزدان پناه می شناسند. کسی که سالهای سال و بدون امکانات در کیش ماند و کیش را ساخت. زیر بنای شهری کیش را با همت ( مضاعف تر از هر مضاعف امروزی ای) گذاشت و دست آخر با پرونده ای پربار از کیش رفت.

مهندس یزدان پناه - بنظر من - بر خلاف مدیران بعد از خودش که سرشار از اشتباه بودند و تنها اندکی کار به یاد ماندنی از خود بجا گذاشتند، کمتر اشتباهی داشت و تنها اشتباه بزرگش این بود که کیش را با مردمش تنها گذاشت و رفت! ( البته اشتباهی بود که از اختیار ایشان کاملا خارج بود).

کاش به صفحه وب سایت ایشان(WWW.YAZDANPANAH.COM) مراجعه کنید و این جمله زیبا را در سایت ایشان بخوانید:

 "زندگي صحنه يكتاي هنرمندي ماست، هر كسي نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پيوسته به جاست، خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به ياد"

ما که هیچ وقت هنرمندی های این مردم بزرگ را از یاد نمی بریم

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۹ساعت 0:16  توسط کیشوند کیش | 

ناگفته هایی که روزی باید گفت و شنید :

همونطور که خودم میدونم :) ٣روز رفتم کیش با یکی از برو بچه گل

همه اولین سوالی که میپرسن اینه که : خوش گذشت؟ و ماهم در جواب همون جمله ی معروف رو مجبوریم تکرار کنیم : جای شما خالی بود! حالا این فلسفش از کجا نشات گرفته الله اعلم

خدمتتون عارضم که هوا به شدت گرم بوووووود و شرجی! هم پامونو از هتل میزاشتیم بیرون لباسامون لییییییچه عرق می شد:) طوری که اگه می چلوندیش کلی آب ازش می چکید.

و اینکه اونجا ما هی سعی کردیم شرم و حیا حفظ شه نمی شدنیشخند سرمون پایین بود یجور بود بالا بود یجور نیشخند بنابراین بیشتر سعی می کردیم در و دیفال رو نگاه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۹ساعت 23:17  توسط کیشوند کیش | 

همزمان با افتتاح دفتر نمایندگی مؤسسه فرهنگی اکو در کیش کنسرت موسیقی سنتی گروه «بیدل» به خوانندگی حسام الدین سراج در این جزیره برگزار خواهد شد.

در پی امضای تفاهم نامه گسترش همکاری های فرهنگی و هنری بین مؤسسه فرهنگی اکو و سازمان منطقه آزاد کیش، اول مهر ماه کنسرت حسام الدین سراج و گروه «بیدل» در جزیره کیش برگزار می شود.

رامین کاکاوند، آهنگساز و نوازنده تار؛ شهرام امیرجلالی، نوازنده بربط؛ کوروش بابایی، نوازنده کمانچه؛ داوود ورزیده، نوازنده نی؛ بهرام خانی، نوازنده تار؛ وحید خسروی، نوازنده دف و محمود فرهمند، نوازنده تنبک دیگر اعضای گروه موسیقی «بیدل» هستند که در این کنسرت سیدحسام الدین سراج را همراهی می کنند.

مؤسسه فرهنگی اکو به زودی دفتر نمایندگی خود را در جزیره کیش راه اندازی می کند. این مؤسسه اولین سازمان و نهاد بین المللی است که در جزیره کیش نمایندگی خواهد داشت. برگزاری کنسرت موسیقی سنتی به خوانندگی حسام الدین سراج که همزمان با افتتاح دفتر نمایندگی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۹ساعت 22:56  توسط کیشوند کیش | 

مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش به طور سرزده از برخي بازارها و مراكز تجاري اين منطقه آزاد بازديد كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، محمدعلي محبي با هدف مذاكره مستقيم با تجار، بازرگانان و صاحبان غرفه ها، از برخي بازارها و مراكز تجاري كيش بازديد كرد و با كسبه و غرفه داران به گفت و گو نشست.
در اين بازديدها كه رضا مسرور معاون اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش، محبي را همراهي مي كرد، برخي مشكلات و نارسايي هاي بازارها و مراكز تجاري از جمله موضوعاتي در خصوص گمرك، اجاره غرفه ها و جشنواره تابستاني كيش به اطلاع مدير عامل سازمان رسانده شد.
لازم به ذكر است مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش طي هفته گذشته از بازارهاي پرديس يك و دو، مرجان و مرواريد بازديد كرده و در آينده اي نزديك از ديگر بازارها و مراكز تجاري كيش بازديد به عمل خواهد آورد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۹ساعت 20:3  توسط کیشوند کیش | 
بیش از سه چهارم صادرات سئول به تهران در پی تحریم های کره جنوبی علیه ایران تا حدودی یا به طور کامل متوقف شده است.
مهر: سخنگوی شرکت کیا موتورز کره جنوبی در پی فشار غرب و در تبعیت از تحریم های خصمانه آمریکا از توقف صادرات خود به ایران خبر داد.

"مایکل چو" سخنگوی شرکت خودروسازی "کیا موتورز" امروز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: در پی اعمال دور جدید تحریم های کره جنوبی علیه ایران، این شرکت صادرات خود را به این کشور متوقف کرد.

کیاموتورز اعلام کرد که تمام صادرات خود را به ایران در ماه گذشته به حالت تعلیق درآورده است. بر اساس این گزارش بیش از سه چهارم صادرات سئول به تهران در پی تحریم های کره جنوبی علیه ایران تا حدودی یا به طور کامل متوقف شده است.

کره جنوبی هفته گذشته در راستای همسویی با غرب و در تبعیت از تحریم های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بسته تحریم های جدید علیه برنامه هسته ای این کشور را ارائه کرد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:31  توسط کیشوند کیش | 

روزنامه ایران نوشت:

 پدر ایمان سه ساله صبح دیروز ضمن تسلیم شکایتش به بازپرس شهریاری از شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران گفت: از مدتی قبل در جزیره کیش تجارت و زندگی می‌کنیم. عصر یکشنبه - 21 شهریور - همسر و پسرم با پرواز ساعت 18 و 45 دقیقه یک شرکت هواپیمایی به سوی تهران پرواز کردند. البته وقتی آنها را به فرودگاه رساندم حال پسرم خوب بود من هم با خیال راحت آنها را راهی کرده و پس از پرواز هواپیما به خانه برگشتم.

حدود ساعت هشت و نیم شب با تلفن همراه همسرم تماس گرفتم اما صدای زنی را شنیدم که خود را یکی از اعضای گروه پرواز معرفی کرد و در کمال ناباوری خبر مرگ پسرم در هواپیما را داد. بعد هم از من خواست هر چه زودتر خودم را به تهران برسانم!

با شنیدن این خبر چند دقیقه‌ای گیج و مات بودم و باورم نمی‌شد. فکر می‌کردم کسی با من شوخی می‌کند. اما با این حال با اولین پرواز خودم را به تهران رساندم. در فرودگاه مهرآباد پدر همسرم را دیدم که با چشمان اشکبار گفت: بچه‌ را بردند پزشکی قانونی!

با شنیدن این حرف پرسیدم: چطور ممکن است بدون این‌که یک پزشک بچه‌ام را ببیند یا او را به بیمارستان انتقال داده باشند جسد را مستقیم به پزشکی قانونی برده‌اند؟!

همسرم به شدت گریه می‌کرد و اوضاع مناسبی هم نداشت. با این حال وقتی از او خواستم درباره حادثه توضیح دهد گفت: وقتی هواپیما از زمین بلند شد و اوج گرفت ناگهان حال ایمان بد شد و بی‌حال خودش را در آغوشم انداخت. من هم با عجله از مهماندار کمک خواستم که او هم یک لیوان آب قند برای پسرم آورد. ولی فایده‌ای نداشت و حالش لحظه‌به‌لحظه بدتر شد.

همان موقع گروه پروازی موضوع را به خلبان هواپیما اطلاع دادند و از آنجا که نزدیکی شیراز بودیم از خلبان خواسته شد به صورت اضطراری در فرودگاه شیراز به زمین بنشیند تا بچه را به بیمارستان برسانیم. اما اینگونه نشد و متأسفانه پسرم دقایقی بعد جان باخت.

پدر پسربچه در حالی که به سختی حرف می‌زد ادامه داد: ایمان تنها فرزند ما بود و به فکر تولد سه‌سالگی‌اش بودیم که ناباورانه از پیش ما رفت. هنگام خداحافظی وقتی صورتش را می‌بوسیدم نمی‌دانستم این بوسه آخر خواهد بود اما من با دل شکسته‌ام ماجرای مرگ پسرم را پیگیری خواهم کرد.

بازپرس شهریاری پس از شنیدن اظهارات پدر ایمان در حالی که دستور معاینه جسد و تعیین علت اصلی مرگ از سوی کارشناسان پزشکی قانونی را صادر می‌کرد گفت: در این ماجرا شاهد مرگ غم‌انگیز یک پسربچه در هواپیما هستیم که قابل بررسی‌های دقیق و جدی است. حال آن‌که براساس شکایت پدر این کودک به زودی خلبان، گروه پرواز و مسئولان شرکت هواپیمایی برای تحقیق و بازجویی به دادسرا احضار خواهند شد تا مقصران اصلی حادثه شناسایی شوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 20:24  توسط کیشوند کیش | 

دلنوشته های عسل : یه سلام گرم به همه دوستان و بازدید کننده های محترم این وبلاگ.

الان داشتم نظرای وبلاگمو میخوندم به خدا من بی معرفت نیستم یه چند روزی نبودم با دوستام یه سفر رفتیم کیش...جای همتون خالی خیلی خوش گذشت.. به اندازه ای که اصلا دلم نمیخواست برگردم... قول دادیم از این به بعد سالی یک بارو حتما بریم کیش

چدتا عکس از جاهای دیدنی کیش رو براتون میذارم امیدوارم خوشتون بیاد... ولی نظر یادتون نره ها

درخت سبز و شهر باستانی حریره:

درخت سبز كهنسال‌ترین درخت «لور» جزیره است و احتمالا بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است كه در نگاه اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم عقیده دارند كه این درخت شگون دارد و به همین دلیل به قصد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 19:27  توسط کیشوند کیش | 

وقتی صحبت از گستره نامحدود فناوری اطلاعات می شود، در نگاه اول فکرمان به سمت زیرساخت های آن معطوف می شود و پیش خودمان می گوییم که آیا زندگی مجازی شدنی است و یا با زیرساخت فعلی این امر ممکن است؟

مسوولان به فکر هوشمند سازی جزیره ای افتاده اند که بی شک می تواند رقیب همسایگان خود باشد و این طرح را «جزیره هوشمند کیش» نامیده اند.
مهندس فریدی فر معاون فناوری اطلاعات منطقه آزاد کیش در گفتگوی اختصاصی با جام جم از آغاز مراحل اجرایی طرح جزیره هوشند کیش خبر داده و ضمن آن به نکاتی اشاره کرد که برایمان جالب بود. وی درباره زیرساخت شبکه های ارتباطی در کیش گفت: «از آنجا که هر گونه انتقال اطلاعات بستری می خواهد و هرگونه ارائه سرویس باید براساس بستر از پیش آماده سازی شده باشد. بررسی های طی سال گذشته داشتیم و با امکان سنجی های انجام شده بر روی امکانات زیر ساختی مانند فیبرنوری و وای مکس در آخر برای انتقال اطلاعات زیرساخت BPL را انتخاب کردیم که بستر انتقال اطلاعات روی کابل برق است. این پروژه به صورت پایلوت اجرا شده است و هم اکنون شرکت مجری این طرح که یک شرکت کانادایی است در حال آماده سازی کار براساس نقشه برق جزیره است که در


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 18:16  توسط کیشوند کیش | 

بزرگترين واردكنندگان كشور در مهرماه امسال در جزيره كيش گرد هم مي آيند.
به گزارش مانا از روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، معاون اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد كيش با اعلام اين خبر گفت: بر اساس هماهنگي هاي به عمل آمده قرار است نزديك به 500 نفر از واردكنندگان مطرح كشور در همايشي يك روزه مشكلات و چالش هاي مربوط به واردات كالا و راهكارهاي آن را مورد بحث و بررسي قرار دهند.
"رضا مسرور" افزود: در اين همايش بسته هاي حمايتي تشويقي اين منطقه آزاد درحوزه هاي مختلف بانك، بيمه،ترانزيت و بندر به شركت كنندگان ارائه خواهد شد. وي ادامه داد:جايگزيني جزيره كيش به جاي بنادر كشورهاي همجوار منطقه مانند جبل علي در زمينه تبادلات كالا و تجارت خارجي از جمله اهداف برپايي اين گردهمايي است.
مسرور با اشاره به مجوز سازمان توسعه تجارت ايران به منظورصدور ثبت سفارش الكترونيكي كالا در كيش خاطر نشان ساخت: از چندي پيش تاكنون با راه اندازي سيستم هاي نرم افزاري و حضور كارشناسان مجرب، مديريت بازرگاني سازمان منطقه آزاد كيش براي صدور ثبت سفارش الكترونيكي كالا آمادگي كامل دارد.
يادآور مي شود گردهمايي بزرگترين واردكنندگان كشور با همكاري سازمان منطقه آزاد كيش و سازمان توسعه تجارت ايران برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:15  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري فارس: رئيس مركز مناطق آزاد گفت: جذابيت‌هاي گردشگري در منطقه آزاد كيش بيش از جذابيت‌هاي دوبي است.


حميد بقايي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با بيان اينكه مناطق آزاد ما ظرفيت گردشگري بالايي دارند، اظهار داشت: در حال حاضر آژانس‌ها و تورهاي مسافرتي نقش بازاريابي براي آژانس‌هاي خارجي را بازي مي‌كنند لذا اگر مسافري از ايران خارج مي‌شود بايد بخش خصوصي پاسخگوي آن باشد.
وي با بيان اينكه جذابيت‌هاي گردشگري در منطقه آزاد كيش بيش از جذابيت‌هاي دوبي است و جذابيت‌هاي دوبي بيشتر حالت كاذب دارد اظهار داشت: ما سياستي در پيش گرفته‌ايم تا آژانس‌هاي مسافرتي از هر 3 نفر مسافري كه از ايران به خارج از كشور مي‌فرستند يك مسافر به ايران بياورند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:13  توسط کیشوند کیش | 
 كيميا عبدالله پور: انسان به دنبال از بين بردن بسياري از حيوانات و گونه هاي گياهي اين بار مرجان ها - اين جنگل هاي بسيار زيباي دريايي را هدف قرار داده است و به عبارت ساده تر مرجان ها هم به دنبال انقراض بسياري از حيوانات و يا گونه هاي گياهي از دست انسان در امان نمانده اند.
بر اساس آمار سازمان اقيانوس شناسي آمريكا مرجانها در حال انقراضند.از سال 92 تا 2000حدود 10 درصد از مرجانها از بين رفته اند و تا امروز يعني در اوايل هزاره سوم بيش از 25 درصد آنها از بين رفته اند و طبق آمار جهاني درصد قابل توجه ديگري در معرض خطر قرار دارند.
به اعتقاد كارشناسان عواملي مانند تغيير دماي آب به دليل تغيير اقليم ، گرم شدن زمين ، كم شدن آب درياها به علت تبخير زياد ، ورود فاضلاب هاي شهري و صنعتي ، توريسم ، الودگي نفتي برخي از عوامل تخريب مرجان ها هستند.
مرجان‌ها ، اين موجودات بسيار ارزشمند، فقط يك درصد از بستر درياها را پوشش مي دهند و 25درصد از تمام حيات دريا را در خود حفظ مي‌كنند و بسياري ازانواع ماهي‌ها در آنها زندگي مي‌كنند، هر كدام از مرجان‌ها يك اكوسيستم كامل هستند.
اين آبسنگ ها مقر زندگي گياهان و جانوراني هستند كه خودا اكوسيستم كاملي

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 0:23  توسط کیشوند کیش | 

باغچه کوچک ما : سلام

رویای یک روز گرم مردادی من اینجا بود!

 

یک روز گرم مردادی دل من برای دریای آبی بی نظیر جنوب تنگ شده بود! شدید دلم می خواست برم بشینم روی ساحل سفید و زیباش و چشم بدوزم به دریای آبی روشن و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 0:20  توسط کیشوند کیش | 
رئيس ستاد جشنواره كيش:
جشنواره تابستاني كيش مجدد آغاز به كار كرد

خبرگزاري فارس: رئيس ستاد جشنواره و مدير توسعه سياحتي و گردشگري جزيره كيش گفت: جشنواره تابستاني كيش كه در ماه رمضان تعطيل شد، مجددا آغاز به كار كرد.


رئيس ستاد جشنواره و مدير توسعه سياحتي و گردشگري جزيره كيش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كيش ضمن تبريك عيد فطر اظهار داشت: با تمام شدن ماه مبارك رمضان و به مناسبت عيد سعيد فطر جشنواره تابستاني كيش مجددا آغاز و تا اول مهر ماه ادامه خواهد داشت.
رضا نامني در ادامه با بيان اينكه در اين جشنواره علاوه بر برنامه‌هاي شاد و متنوع كه هر شب در تالار شهر اجرا خواهد شد، از خيابان هنر و كنسرت‌هاي متنوعي با حضور گروه‌هاي مختلفي سخن گفت و اظهار داشت: كنسرت حسام‌الدين سراج آخرين كنسرت جشنواره تابستاني امسال خواهد بود كه به صورت سنتي برگزار و جشنواره با اجراي اين كنسرت به كار خود پايان مي‌دهد.
رئيس ستاد جشنواره و مدير توسعه سياحتي و گردشگري جزيره كيش ادامه داد: علاوه بر اين برنامه‌ها در روزهاي 25 الي 30 شهريور ماه فستيوال آشپزي به اضافه جشنواره غذاهاي اقوام مختلف از هشت استان كشور را نيز در كيش خواهيم داشت.
وي با بيان اينكه اين برنامه‌ها در تالار شهر جزيره كيش برگزار مي‌شود، اضافه كرد: اميد است برنامه‌هاي شاد و مفرح در اين مدت زمان رضايت مسافران و گردشگران را فراهم آورد.
جشنواره امسال تابستاني كيش در حالي با «شعار يك دنيا، يك ايران، يك كيش» برگزار شد كه مقرر شده بود از هشتم تير ماه تا يكم مهر ماه سال جاري به طبق روال معمول برگزار شود.
به گفته جمعي از بازاريان، صنوف متحمل ضررهاي قابل توجهي به دليل توقف يك‌باره جشنواره تابستاني كيش شده‌اند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 16:15  توسط کیشوند کیش | 

اقدامات قانوني پليس راهنمايي و رانندگي كيش، اين شهر را به نخستين شهر بدون موتورسيكلت ايران و يا حتي منطقه تبديل مي‌كند.

رئيس راهنمايي و رانندگي جزيره كيش امروز در گفت‌وگو با فارس در جزيره مرجاني كيش با بيان اينكه طرح ساماندهي موتورسيكلت‌هاي جزيره كيش به جد پيگيري مي‌شود و تمام موتورسيكلت‌ها از جزيره كيش خارج خواهد شد، اظهار داشت: طبق مصوبه شوراي ترافيكي سازمان منطقه آزاد كيش تردد موتورسيكلت در جزيره كيش ممنوع است و از سال 1383 به بعد هيچ موتورسيكلتي در اين جزيره پلاك‌گذاري نشده است و تنها همان تعدادي كه در جزيره موجود بود داراي پلاك شدند كه رقم آنها به 502 دستگاه مي‌رسد.

محمدحسين حميدي همچنين با بيان اينكه اين موتورسيكلت‌ها در حال حاضر با رعايت ضوابط قانوني از جمله داشتن كلاه ايمني، گواهينامه و پلاك كيش حق تردد را در اين جزيره زيبا دارند، اضافه كرد: اما با اضافه شدن جمعيت كيش و ترافيك بي‌رويه، اين تعداد موتورسيكلت‌ در حمل و نقل


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 0:27  توسط کیشوند کیش | 

دوستی سلام رسوند تعریف میکرد برای پنج شنبه بلیط تهران گرفته بوده ساعت ۱۵:۳۰ ایران ایر مورخه ۱۸/۶/۸۹ ایرباس شماره پرواز ۳۵۰ .

پنج شنبه صبح از آژانس تماس میگیرند و می گویند که شماره پرواز عوض شده و راس همون ساعت فرودگاه باشید .

دوستم میگه این شماره پرواز مربوط به ایران ایره یا یه هواپیمایی دیگه است آژانسیه میگه نه همون ایران ایر توره ! دوستم می پرسه هواپیماشم توپولوف شده یا همون ایرباسه ؟آژانسیه اظهار بی اطلاعی میکنه .دوستم از قرودگاه کسب اطلاع می کنه که بعله هواپیماش توپولوفه .

آژانسیه ساعت ۱۴ تماس می گیره میگه پروازتون ساعت ۱۵ ست دیر نکنید !!!!؟؟؟

دوستم میرسه فرودگاه میبینه رو کانتر نوشته ساعت پرواز ۱۵:۱۵ دقیقه و زیرش هم قید شده تاخیر دارد .

عاقبت امر ساعت ۱۷ پرواز میپره .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 22:33  توسط کیشوند کیش | 

ايجاد فضاي امن توام با آرامش در سايه رعايت قوانين و ضوابط از سوي صنوف
گروه استان ها-فرماندهي انتظامي ويژه كيش،در همايش پليس،امنيت،اصناف از مديران دفاتر املاك جزيره كيش خواست تا با رعايت قوانين و ضوابط، فضايي آرام و امن در سطح جزيره كيش بوجود آورند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، همايش پليس،امنيت،اصناف در فرماندهي انتظامي ويژه كيش برگزار شد.

بنابراين گزارش ،در اين همايش كه با حضور مشاورين املاك جزيره كيش برگزار شده بود، اهداف و برنامه هاي امنيتي،انتظامي ناجا و نحوه ارتقاء مشاركت و همكاري صنوف در حوزه پيشگيري اجتماعي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سرهنگ عزيزاله ملكي،فرمانده انتظامي ويژه كيش،در اين جلسه از صاحبان دفاتر املاك در سطح جزيره كيش خواست تا با رعايت قوانين و ضوابط در خصوص ايجاد محيط امن و فضايي آرام براي مسافران و شهروندان با پليس همكاري كنند.

در اين جلسه همچنين در خصوص عدم بكارگيري كاركنان فاقد صلاحيت در دفاتر املاك،كنترل مدارك فروشندگان زمين و ساختمان به منظور جلوگيري از كلاهبرداري و رعايت شئونات اسلامي كاركنان املاك و عدم اجاره سوئيتهاي شبانه بحث و تبادل نظر صورت گرفت ومديران املاك ديدگاهاي خود رادرحوزه ارتقاء سطح همكاري و مشاركت با ناجا مطرح كردند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:23  توسط کیشوند کیش | 


ایلنا: معاون زوير راه و ترابري گفت: قطعا بعد از اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها بحث افزايش قيمت بيلط هواپيما در بخش هوايي مطابق با بخش جاده‌اي صورت خواهد گرفت.
مجيد اسعدي، معاون برنامه‌ريزي و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابري در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا با بيان مطلب بالا افزود: البته اين كه قيمت بليط هواپيما چند درصد افزايش خواهد يافت تصميمي است كه بر عهده شوراي عالي هوايي است نه وزارت راه.
وي ادامه داد: از نظر قاعده قيمت‌گذاري در سوخت مصرفي هواپيماها قيمت سوخت مخصوص هواپيماها 30درصد از قيمت سوخت اتومبيل(بنزين) بيشتر است. انتظار اين است كه بعد از افزايش قيمت‌هاي حامل‌هاي انرژي همين تناسب هم وجود داشته باشد.
اسعدي تصريح كرد: طبق بررسي‌ها در حال حاضر قيمت هر ساعت صندلي پرواز براي بخش مسافري ما 50 هزار تومان است اما چيزي كه دريافت مي‌كنيم 40 هزار تومان است. اين گپ ايجاد شده باعث مي‌شود كه خدماتي كه بايد ارائه شود به شكل مطلوب و مرتب داده نشود و ممكن است ايرلاين‌ها از خدمات كم كنند.
معاون وزير راه و ترابري افزود: اگر مسافران بدانند افزايش قيمت مستقيما در ارائه خدمات تاثير مستقيم دارد قاعدتا هيچ مسافري معترض نخواهد بود.
اسعدي اين امر را دليل تفاوت ارائه خدمات از سوي ايرلاين‌هاي دولتي و خصوصي خواند و خاطر نشان كرد: به همين علت تفاوت در قيمت تمام شده خدمات ايرلاين‌هاي خصوصي و دولتي متفاوت است و محل اعتراض مسافرين نيز همين نوع خدمات ارائه شده هر ايرلاين است.
وي ادامه داد: براي مثال در شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران به عنوان تنها شركت هواپيمايي دولتي، قيمت تمام شده به دليل داشتن هزينه‌هاي ثابت سربار از جمله حقوق و مزايا بيشتر است ولي يك شركت هواپيمايي خصوصي كه هزينه‌هاي سربار و ثابت خود را كاهش داده است در واقع قيمت تمام شده مسافر خود را كاهش داده و مي‌تواند خدمات بهتري ارائه دهد.
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 22:26  توسط کیشوند کیش | 
 

دوچرخه سواری : مسیر سبز، مسیر ویژه دوچرخه سواری تفریحی در جزیره کیش، یكی از طولانی ترین مسیرهای دوچرخه سواری کشور است. به طور کلی ، برای استفاده از دوچرخه به عنوان یک مد حمل و نقل ، سیستم دوچرخه سواری در کیش طرح ریزی و ایجاد نشده است، بلکه صرفاً به احداث یک مسیر دوچرخه سواری کیش اکتفا شده و اگرچه این مسیر توسط بخش خصوصی اداره می شود ولی نظیر سایر بخش های کشور طراحی و ساخت مسیر توسط بخش دولتی و بهره برداری از آن به بخش خصوصی واگذار شده است.

به دلیل عدم واگذاری همزمان تعمیرات و نگه داری مسیر و عدم پیش بینی درصدی از اجاره ی دوچرخه به بخش خصوصی بهره بردار، بهره بردار تلاشی در جهت افزایش تعداد دوچرخه سواران و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:3  توسط کیشوند کیش | 

رسالت :

گفتگو از آرش طهماسبي
اشاره:
صنعت جهانگردي يکي از صنايع نوپا در جهان است که
علي رغم عمر کوتاه خود توانسته بخش عمده اي از در آمدزايي در سطح جهاني را به خويش اختصاص دهد به نحوي که هم اکنون بسياري از کشورهاي جهان چرخ اقتصاد خويش را بر محور اين صنعت قرار داده اند . ايران اسلامي نيز طي چند ساله اخير توجه ويژه اي به بخش گردشگري داشته است . هرچند ايران اسلامي جزء  ده کشور برتر از نظر منابع تاريخي است با اين حال آمار ورود جهانگردان به کشور اصلا تطابقي با اين رتبه بندي ندارد. با اين حال اخيرا قرار است اجلاس شوراي اجرايي سازمان جهاني جهانگردي (UNWTO )
طي روزهاي دوم تا چهارم آبان ماه با حضور نمايندگاني از كشورهاي عضو اين اجلاس در جزيره كيش برگزار شود. سازمان جهاني جهانگردي (UNWTO ) آژانسي ويژه در سازمان ملل متحد است كه وظيفه هدايت صنعت گردشگري را بر عهده دارد. در حال حاضر 154 كشور و بيش از


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:53  توسط کیشوند کیش | 

به مناسبت هفته دولت، اولین خانه سلامت روان محلی کیش با مجوز سازمان بهزیستی در منطقه میرمهنا افتتاح شد.  

هدف از ایجاد این خانه سلامت روان که به همت بخش خصوصی راه اندازی شده سهولت دسترسی مردم به خدمات سلامت روان است.

این خدمات مبتنی بر دیدگاه سلامت روان اجتماع نگر، روانشناسی اجتماع نگر و مشاوره اجتماع نگر است.

شایان ذکر است در این مرکز مشاوره و مصاحبه اولیه صورت گرفته و در صورت نیاز افراد به مراکز سطح بالاتر ارجاع خواهند شد.

گفتنی است شناسایی پتانسیل های موجود در محله و تشکیل گروه های محلی با هدف ارتقای سلامت روان محلی، اولویت بندی و نیازسنجی محلی، غربالگری در حوزه مشکلات رفتاری و روانی، کاهش استرس های محلی و آموزش محله از دیگر فعالیتهای مراکز سلامت روان محلی است.

منبع: روابط عمومی بهزیستی استان هرمزگان

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:25  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاری بنا:  عضو هیات مدیره منطقه آزاد کیش گفت: با توسعه روز افزون زمینه های سرمایه گذاری و لزوم شفاف شدن اطلاعات در این حوزه، فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش به روز می شوند.
فریدون انتظاری عضو هیات مدیره منطقه آزاد کیش ضمن بیان این مطلب افزود: قوانین سرمایه گذاری آسان و منعطف بودن مقررات به جذب سرمایه گذار کمک خواهد کرد و در عین حال باعث افزایش اعتماد او به نحوه سرمایه گذاری خود می شود.
وی ادامه داد: ثبات مدیریت و عدم تغییر مقررات در بلند مدت از فاکتورهای مهم در جلب سرمایه گذار است که اطمینان وی به وضع وجود را تامین خواهد کرد.
انتظاری تصریح کرد: با توجه به التزام و توجه سازمان منطقه آزاد کیش نسبت به جلب و افزایش دامنه حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این منطقه، نیازمند نگاه خاص و حمایت مسوولان نظام برای توسعه جزیره کیش هستیم.
عضو هیات مدیره منطقه آزاد کیش گفت: رشد سرمایه گذاری ها در کیش با تمرکز در سیستم بانک و بیمه، گردشگری و خدمات وابسته به آن، صنایع نفت گاز ادامه پیدا خواهد کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:20  توسط کیشوند کیش | 

صنعت گردشگري در کيش بدون ايجاد و توسعه زيرساخت هاي مناسب شامل برق، تلفن، اينترنت پرسرعت، آب شرب، سيستم اگو امکان پذير نيست.
اين كارشناس در گفت و گوبا ایرنا افزود: صنعت گردشگري در جهان امروز يکي از پر رونق ترين فعاليت هاي اقتصادي بعد از صنعت نفت و صنعت خودروسازي است و اين صنعت در بسياري از کشورها با رشد تصاعدي نسبت به ساير بخش هاي اقتصادي، به يک صنعت پيشرو تبديل شده است.
آنان ادامه دادند: از طرفي بايد باور داشته باشيم که نفت در آينده اي نه چندان دور روزي به پايان خواهد رسيد و با شتابي که جهان به سوي زندگي ماشيني به خود گرفته است، اين صنعت گردشگري است که پايدار مي ماند و اهميت خود را روز به روز در زندگي فردي و اجتماعي انسان ها نمايان مي سازد.
عباس رحماني يک کارشناس اقتصادي گفت: در آينده اي نه چندان دور صنعت گردشگري بر صنعت خودروسازي غالب مي شود و رتبه اول درآمد زايي ارزي را در کشور هاي جهان به خود اختصاص مي دهد.
وي افزود:ايران به لحاظ جاذبه هاي گردشگري با داشتن700 کيلومتر مرز آبي در شمال کشور و بيش از دو هزار کيلومتردرسواحل خليج فارس و درياي عمان و با مالکيت بيش از20 جزيره در خليج هميشه فارس، آب و هواي متفاوت (چهارفصل) و با سابقه تمدني چند هزار ساله در ميان 10 کشور برتر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:16  توسط کیشوند کیش | 

پنجمين كنفرانس بين المللي تجارت الكترونيك مهر ماه در كيش

12 شهريور 1389 - پنجمين كنفرانس بين المللي تجارت الكترونيك مهر ماه در كيش برگزار مي شود .

پنجمين كنفرانس بين المللي تجارت الكترونيك در كشورهاي در حال توسعه با رويكرد بر صادرات موسوم به ECDC2010 ،با مديريت دانشگاه اصفهان و مشاركت دانشگاه Le Havre فرانسه و پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران به مدت دو روز، 8 و 9 مهر ماه در مركز همايش هاي بين المللي جزيره كيش برگزار مي شود.

به گزارش ستاد اطلاع رساني كنفرانس ECDC2010، دكتر علي صنايعي دبيركل كنفرانس و عضو هيات موسس انجمن تجارت الكترونيك ايران ،با اعلام اين خبر گفت : بر اساس تصميم شوراي سياستگذاري كنفرانس با هدف تبديل ايران به قطب تجارت الكترونيكي منطقه ، زمان و محل برگزاري كنفرانس به 8 و 9 مهرماه در مركز همايش هاي بين المللي منطقه آزاد كيش تغيير يافت.

صنايعي گفت : مقامات بلندپايه وزارت بازرگاني و بانك هاي كشور از جمله : بانك مركزي ، ملي ، ملت ، صادرات ، تجارت ، سپه و گمرك جمهوري اسلامي ايران، بيمه ايران و آسيا ، شركت هاي پيشرو در زمينه بانكداري الكترونيك و حدود 20 استاد خارجي از كشورهاي اروپايي از جمله فرانسه و كشورهاي منطقه، در اين كنفرانس حضور خواهند داشت.

رييس دانشگاه مجازي اصفهان با اشاره به حضور نمايندگاني از 20 كشور جهان در كنفرانس اظهار داشت : جزيره كيش به دليل موقعيت جغرافيايي در قالب منطقه آزاد و سهولت دسترسي هاي بين المللي، محل مناسبي براي حضور ميهمانان خارجي در كنفرانس ECDC2010 است كه در مدتي كوتاه، براي برگزاري انتخاب شد.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:2  توسط کیشوند کیش | 

مناطق آزاد در سال 1388 بيش از شش تريليون ريال (600 ميليارد تومان) درآمد داشتند و براي سال جاري نيز رشد 15 درصدي نسبت به سال گذشته پيش بيني شده است.

سيد محمودرضا حسيني، معاون هماهنگي و برنامه ريزي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي در گفتگو با بنا(bena) ضمن بيان اين مطلب در خصوص راه اندازي بانک در مناطق آزاد افزود: راه اندازي بانک در مناطق آزاد به صورت سهامي عام اخذ پيش بيني شده است که هشت درصد سهام در اختيار مناطق آزاد، 30 درصد به صورت پذيره نويسي و مابقي توسط سرمايه گذاري بخش خصوصي خواهد بود.

حسيني ايجاد دفتر مرکزي اين بانک را در منطقه آزاد کيش اعلام کرد و اظهار داشت: در مرحله اول اين بانک شش شعبه در مناطق آزاد انزلي، ارس، اروند، چابهار، کيش و قشم خواهد داشت.

معاون برنامه ريزي و هماهنگي امور مناطق آزاد تصريح کرد: ساختار جداگانه مناطق آزاد در حال حاضر به گونه اي تغيير کرده که يک ارتباط شبکه اي ميان اين مناطق ايجاد شده و تلاش مي شود سرمايه گذاران و شرکت هاي فعال در مناطق آزاد با يک بار ثبت در يک منطقه بتوانند در همه مناطق آزاد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:1  توسط کیشوند کیش | 
 

دستگيري باند سارقين موتورسيكلت در جزيره كيش
گروه استان ها-باند بزرگ سارقين موتورسيكلت در جزيره كيش متلاشي شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، باند بزرگ سارقين موتورسيكلت در جزيره كيش متلاشي شد.

سرهنگ دوم حسين ثقفي،سرپرست پليس آگاهي كيش در اين خصوص به خبرنگار ما گفت:در پي افزايش تعداد سرقت موتورسيكلت در سطح جزيره كيش،موضوع در دستور كار اطلاعاتي و تحقيقاتي پليس قرار گرفت و با تشكيل تيمهاي گشتي فعاليت در اين زمينه آغاز شد.

ثقفي افزود:پليس با كنترل و مراقبت پاركينگها و مراكز تعميراتي به اين نتيجه رسيد كه در رابطه با اين سرقتها هيچگونه خريد و فروشي صورت نگرفته بنابراين با اين تصور كه سارقين جواناني هستند كه جهت تفريح اين سرقتها را انجام مي دهند،كارهاي اطلاعاتي و تحقيقاتي خود را در اين حوزه معطوف كرده دو نفر نوجوان در اين رابطه دستگير شدند.

در ادامه تخقيقات و پس از بازجويي از متهمين تعداد پنج نفر ديگر نيز دستگير شدند و در بررسي بعمل آمده،جمعا"به تعداد 11 فقره سرقت اعتراف كردند كه تعداد پنج دستگاه موتورسيكلت كشف گرديد،كه تحقيقات در اين زمينه همچنان ادامه دارد.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:0  توسط کیشوند کیش | 

اکونیوز: سخنگوی سازمان منطقه آزاد کیش از افزایش 17 درصدی ورود مسافر و گردشگر در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "سعید رازقی" با بیان این مطلب  افزود: در این دوره 557 هزار و 95 نفر از طریق فرودگاه و بندرگاه وارد کیش شدند که این رقم در مدت مشابه سال قبل 447 هزار و 727 نفر بود.
وی با اشاره به اینکه در پنج ماه نخست سال گذشته 411 هزارو 662 نفر از طریق فرودگاه بین اللملی کیش وارد این جزیره شدند خاطرنشان ساخت: تعداد مسافران ورودی از طریق فرودگاه به کیش در پنج ماه نخست امسال 471 هزار و 544 نفر بود که نشان از رشد 15 درصدی ورود مسافر در سال جاری از طریق این فرودگاه دارد.
سخنگوی سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: در پنج ماه نخست امسال 85 هزار و 551 نفر از طریق بندرگاه وارد کیش شدند که این رقم در مدت مشابه سال قبل 66 هزار و 65 نفربود که نشان از رشد 29 درصدی ورود مسافر و گردشگر از طریق دریا در پنج ماه نخست امسال نیست به دوره مشابه سال قبل دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیشترین حجم مسافران ورودی به کیش با 116 هزار و 905 نفر مربوط به فروردین ماه امسال بود که این رقم در فروردین ماه سال قبل 105 هزار و 977 نفر بود.
رازقی یادآور شد: جزیره 92 کیلومتری کیش با جمعیتی حدود 25 هزار نفر، سالانه پذیرای نزدیک به یک میلیون و 300 هزار مسافر و گردشگر است.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:57  توسط کیشوند کیش | 

زمانه ما : به نظر می رسید ماه رمضان ماه مناسبی برای سفر به کیش باشه چرا که به علت کاهش تعداد مسافر قیمتها هم نزول محسوسی دارند. مثلا بلیط رفت و برگشت هواپیما برام 120 تومان در اومد .هزینه ای که در فصل جشنواره به 220 ت هم میرسه . و اینکه هزینه ی گرفتن یک سوییت حدودا شبی 40 ت میشه در حالیکه زمان جشنواره حداقل باید 100 تومان پرداخت کرد. البته بنده به لطف یکی از دوستان عزیزم که آپارتمانشون رو در اختیارم گذاشتن هزینه ای بابت اجاره جا نپرداختم که همینجا ازش قدردانی می کنم.

پرواز بنده ساعت 7 شب به سمت جزیره بود . توصیه می کنم که پرواز رفت به کیش در


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:22  توسط کیشوند کیش | 

كياموتورز از فراخوان حدود 18 هزار دستگاه از محصولاتش از بازار خبر داد.

به گزارش ايسنا) دومين خودروساز بزرگ كره‌جنوبي نقص در بخشي از سيستم الكتريكي خودروهايش را دليل اين فراخوان اعلام كرده است.

اين فراخوان كه مربوط به بازار كره‌جنوبي مي‌شود، شامل 18 هزار و272 دستگاه از مدل‌هاي سول، K7، سورنتو و موهاوي مي‌شود.

كيا اين خودروها را به صورت رايگان تعمير مي‌كند.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:15  توسط کیشوند کیش | 

 سیاست روز : مرجان ها جانورانی گیاهی شکل و استوانه ای از ردهء کیسه تنان هستند و اغلب دسته جمعی زندگی می کنند. در بالای استوانه، سر آن ها قرار دارد و در پایین، صفحه ای پهن وجود دارد که به آن «صفحه پایی» می گویند. سلول های صفحه پایی موادی آهکی ترشح می کنند تا مرجان روی تخته سنگ ثابت نگه داشته شود.
طبیعت بکر و دست نخورده، فضای سبز دل انگیز، سواحل زیبا و آب های سحرآمیز لاجوردی اطراف کیش، این جزیره را به راستی نگین خلیج فارس کرده است. وجود تفرجگاه ها و تفریح گاه های متنوع و امکانات رفاهی مطلوب در هتل ها، مراکز پذیرایی و بازارهای الوان این منطقه جذابیت های آن را منحصر به فرد ساخته اند. با توجه به زمان کوتاهی که گردشگران در اختیار دارند دیدار از این جاذبه ها را ترجیح می دهند.

کیش جزیره ای مرجانی
مرجان ها جانورانی گیاهی شکل و استوانه ای از ردهء کیسه تنان هستند و اغلب دسته جمعی زندگی می کنند. در بالای استوانه، سر آن ها قرار دارد و در پایین، صفحه ای پهن وجود دارد که به آن «صفحه پایی» می گویند. سلول های صفحه پایی موادی آهکی ترشح می کنند تا مرجان روی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:22  توسط کیشوند کیش | 

معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش از راه اندازي کتابخانه بزرگ کيش تحت نظارت کتابخانه ملي پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.

جمشيد جهرمي معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش در گفت و گو با خبرنگار بنا(bena)، در خصوص اجرايي شدن تفاهم نامه اين معاونت با کتابخانه ملي گفت: براساس تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کيش با کتابخانه ملي مبني بر تاسيس کتابخانه اي با نظارت اين نهاد در کيش، کارهاي اجرايي ساختمان کتابخانه در آينده اي نزديک تمام مي شود و پس از ماه مبارک رمضان شاهد افتتاح اين مرکز خواهيم بود.

وي ادامه داد: فعاليت اين مرکز موازي با فعاليت کتابخانه ملي خواهد بود و تمامي کتب و منابع موجود در کتابخانه ملي در کتابخانه کيش جمع آوري مي شود.

جهرمي تصريح کرد: کتابخانه جديد کيش در مجاورت فرهنگ سرا سنايي قرار دارد و با بودجه فرهنگي سازمان منطقه آزاد کيش عملياتي خواهد شد.

معاون اجتماعي، فرهنگي و گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش با اشاره به برنامه هاي آتي اين معاونت به منظور توسعه فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري در کيش افزود: اين معاونت در ميان مدت توسعه و گسترش فعاليت هاي فرهنگي در ساير فرهنگسرا ها و نهاد هاي آموزشي را مد نظر قرار دارد و در اين محور به رشد آموزش هاي فني و هنري تاکيد خواهد داشت.

وي گفت: توسعه فضاها و فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري سازمان در بلند مدت در 14 محور خلاصه مي شود که به زودي اطلاع رساني خواهد شد

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:20  توسط کیشوند کیش | 

هيأت تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي از عملكرد مناطق آزاد تجاري، صنعتي آماده دريافت ديدگاه ها و نقطه نظرات مختلف افراد مي باشد.به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش،  با توجه به اينكه هيأت تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي در خصوص عملكرد مناطق آزاد تجاري – صنعتي از تاريخ 1/4/1389 فعاليت خود را آغاز كرده است، در صورت لزوم تمامي فعالان اقتصادي، سرمايه گذاران، تجار و بازرگانان محترم مي توانند ديدگاه ها و نظرات خود را در خصوص عملكرد منطقه آزاد كيش، همكاري مسئولان و مديران سازمان و نارسايي هاي احتمالي به اطلاع اين هيأت برسانند.بر اساس اين گزارش، در اين خصوص آدرس دبيرخانه هيأت تحقيق و تفحص از عملكرد مناطق آزاد تجاري، صنعتي به نشاني تهران، ميدان بهارستان، مجلس شوراي اسلامي، اعلام شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:29  توسط کیشوند کیش | 

daily of mr.zip&mrs.zigzag:

به دلایل عدیده کیش انتخاب شد. مهم‌ترینش ساحل و دریا داشتنش بود و اینکه دوست داشتم حس کنم تابستون هنوز تموم نشده. شرجی بودن هوا و گرما کلافه‌م کنه و من بغلتم تو آب و در-و-داف‌های برنزه رو تماشا کنم و انرجی‌پوزتیف معلق تو هوا جذب بدنم بشه و مواد شادی‌زا ترشح کنم. شاید ندونین شما، که دریا برای من غایت مفرح ذات و ممد حیاته.
پیش از سفر سه‌نفری‌مون، زنانه با هم طی کردیم که پول پای هتل و محل اقامت ندیم و در عوض خرج گشت‌وگذار و تفریح‌وتفرج کنیم. قید خرید رو هم زده بودیم و قرار بود شبونه برای گذران وقت، پاساژها رو زیر پا بگذاریم فقط. ضمن اینکه متفق‌القول، عده‌یی آدمیزاد بودیم که نون‌وماست‌وخیار و انواع غذاهای سبک تابستونی رو توی اون هوا، به سفره‌ی هفت‌رنگ غذاهای دریایی ترجیح می‌دادیم.
اینه که یه ویلای ساحلی گرفتیم و برنامه این بود که بعد از صرف صبونه بزنیم به آبه پلاژ بانوان و بعدازظهرا صرف تفریحات دریایی بشه.
روز اول مامان گرما رو تاب نیوورد و برگشتیم. موقع برگشت به ویلا، اتفاق تکان‌دهنده‌یی رخ داد. به محض ورود به محوطه، هف‌هش‌تا گربه‌ی کور و کچل به سمتم سرازیر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:39  توسط کیشوند کیش | 

كيش- خبرنگاركيهان:
كارشناس بهداشت محيط مركز توسعه سلامت كيش، جزيره زيباي كيش را در ميان ديگر مناطق گردشگري كشور پاكيزه ترين منطقه گردشگري عنوان كرد.
«حسن مجرد» از كارشناسان بهداشت محيط جزيره كيش گفت: ما در ارتباط با سلامتي مردم كيش و گردشگران اين جزيره با احدي تعارف نداريم و در صورت مشاهده تخلفات و آلوده بودن مواد غذايي واحد مربوطه را پلمب خواهيم كرد.
كارشناس مركز توسعه سلامت كيش افزود: در صورتي كه شرايط بهداشتي محيط رعايت نشود با اعمال قانون، نخست اخطار مي دهيم و واحد متخلف را به دادگاه معرفي مي كنيم و در صورت تكرار و برطرف نكردن نواقص و مشكلات در آن واحد پلمب خواهد شد. البته اين تخلفات بيشتر در رستوران ها، استخرها و آرايشگاهها مشاهده مي شوند.
اين كارشناس بهداشت محيط تصريح كرد: نگاه ما در خصوص بهداشت محيط، مواد غذايي و بهداشتي در جزيره زيباي كيش يك نگاه عميق، فوق العاده و ويژه اي است و صراحتا اعلام مي كنيم در ميان مناطق گردشگري كشور جزيره كيش يكي از بهداشتي ترين و پاكيزه ترين و سالم ترين منطقه گردشگري محسوب مي شود.

 
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:33  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش شنبه ايرنا، حميد بقايي درحاشيه مراسم افتتاح طرح هاي عمراني دركيش به خبرنگاران گفت:انتقال كالاها از مناطق آزاد كشوربه آسيا و همينطور جذب سرمايه گذاران خارجي خصوصا سرمايه گذاران هندي و عماني در ارتباط به سرمايه گذاري در پروژه هاي خط راه آهن چابهار و پل خليج فارس در قشم از ديگر اهداف تاسيس اين دفتر مي باشد.
معاون رييس جمهوري و دبير شواري هماهنگي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور گفت: كيش بايد قطب برتر برگزاري همايش ها و اجلاس هاي بين المللي در منطقه شود.
بقايي افزود: كيش اين جايگاه را دارد كه قطب برتر برگزاري همايش ها و اجلاس بين المللي در منطقه و آسيا شود.
وي بيان كرد: برگزاري اين نشست ها منجر به ايجاد فرصت هاي شغلي، رشد صنعت توريسم و همينطور ارتقاي سطح علمي و فرهنگي در كيش و كشورمان مي شود.
بقايي گفت : اصلي ترين و مهمترين كاري كه مديران منطقه آزاد كيش بايد به آن توجه داشته باشند ساخت سالن اجلاس سران كشورهاي غير متعهد است كه قرار است در سال 2012 در كيش برپا شود.
رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور با اشاره به اينكه اين سالن با اجلاس كشورهاي غيرمتعهد افتتاح مي شود، ادامه داد: برگزاري ساير اجلاس و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:32  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري آريا- سخنگوي سازمان منطقه آزاد کيش گفت: در 5 ماه نخست سال جاري 119 مصاحبه خبري با ساير مسوولان منطقه آزاد کيش توسط رسانه هاي سراسري و محلي انجام شده که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد رشد داشته است.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا، سعيد رازقي سخنگوي سازمان منطقه آزاد کيش ، در تشريح عملکرد روابط عمومي اين سازمان گفت: در 5 نخست سال 89، کادر روابط عمومي منطقه آزاد کيش با توليد 241 خبر توانسته در اين حوزه نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد رشد داشته باشد.
وي ادامه داد: اخبار انعکاس يافته سازمان در نشريات مکتوب سراسر کشور نسبت به مدت مشابه سال 88، 16 درصد رشد را شاهد بوده است.
رازقي تصريح کرد: اخبار سازمان منطقه آزاد کيش که در صدا و سيما پوشش داده شده در مدت مذکور به رقم 253 رسيده است که در اين عرصه نيز 6 درصد رشد را شاهد هستيم.
سخنگوي منطقه آزاد کيش گفت: در بحث مربوط به اخبار منعکس شده در پايگاه اطلاع رساني اينترنتي منطقه با 26 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار 245 خبر ثبت شده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:24  توسط کیشوند کیش | 
مرگ مشکوک فرزند یکی از مسوولین منطقه آزاد کیش و از نخبگان دانشگاه تهران هتل داریوش را به محل تردد پلیس امنیت تبدیل کرده است .
به گزارش البرز پنجشنبه هفته گذشته درحالی جسد الف- ک 20ساله در آبهای ساحلی هتل داریوش پیدا شد که وی به خانواده خود گفته بود بهمراه دوستانش برای شنا به به پلاژ میرود اما همان شب با تلاش ماموران پلیس امنیت کیش جسد وی یافت میشود .
 
وی که دانشجوی سال دوم رشته عمران دانشگاه تهران ازنخبگان دانشگاهی محسوب شده و نفر نهم کنکور سراسری در منطقه 3 کشور را بخود اختصاص داده بود.
وی که دررشته ورزشی بدمینتون نیز فعالیت میکرد حائز رتبه 300 در کنکور سراسری بود و در رشته مهندسی عمران دانشگاه تهران تحصیل می کرد. 
این جوان نخبه دانشگاهی عصر چهارشنبه بمنظور شنا در آبهای جزیه کیش از منزل خارج میشود .
وی دریادداشتی برای خانواده اش مینویسد :  برای شنا بیرون می روم و حوالی افطار به خانه باز خواهم گشت.
پدر این جوان در پائین این یادداشت مینویسد : بعد از برگشتن به محل برگزاری مراسم (جشن میلاد امام حسن (ع)  در محل تالار شهر)بیا.
اما علیرغم اتمام مراسم و بازگشت خانواده به خانه از این دانشجوی جوان خبری نمیشود که همین مسئله موجب نگرانی والدینش میشود.
با اعلام این واقعه به پلیس امنیت کیش و پس از جستجوی 3 ساعته ماموران تجسس و قایق موسسه ورزش در آبهای کیش لباس وی در پلاژ آقایان منطقه پرشین گلف و دقایقی بعد جنازه وی حوالی هتل داریوش پیدا می شود.
بنا براعلام پزشکی قانونی کیش علت فوت این جوان روزه دار افت قند و فشار خون بود و هیچگونه آثار جراحت در بدن وی مشاهده نشده است.
هنگام پیدا شدن جنازه 2 ساعت از زمان فوت وی می گذشت.
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:11  توسط کیشوند کیش | 

وزیر راه و ترابری با بیان این‌که بلیت قطار تهران - اراک از قیمت یک پاچه گوسفند ارزان تر است، گفت: قیمت بلیت قطار و هواپیما را به صورت پله‌ای افزایش می‌دهیم که برای مردم شوک ایجاد نکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا، حمید بهبهانی امروز درباره‌ گلایه‌های مردم از افزایش قیمت بلیت هواپیما و قطار که قرار است در آینده‌ای نزدیک صورت گیرد، گفت: قطارها متعلق به بخش خصوصی است و بخش خصوصی باید درآمدی داشته باشد که بتواند سرویس‌دهی کند. قطارهای دولتی چون یارانه دارند، قیمت‌شان بسیار ارزان است. به عنوان مثال قطار تهران - اراک با یک بطری آب و یک کیک، هزار و 50 تومان است که از قیمت یک پاچه گوسفند ارزان تر است، اما بخش خصوصی نمی‌تواند این مابه‌التفاوت را از جیب خود بپردازد، لذا باید قیمت را به گونه‌ای تنظیم کنیم که بازار تعیین کننده نرخ بلیت‌ها باشد.
وی با بیان این‌که بخش خصوصی در مسیرهایی که برایش مقرون به صرفه نیست، تردد نمی‌کند، گفت: پوشش‌دهی این مسیرها در بخش هوایی و ریلی به عهده‌ دولت است.
* * هواپیماهای موجود در شان مردم نیست

* * شرکت ایران ایر هزینه‌های زاید ندارد؛ پرسنل اضافه دارد

* * پیمانکاری که کیفیت را رعایت نکند، یقه‌اش را می‌چسبم
...............


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:24  توسط کیشوند کیش | 

باغچه سنجاقک ها : در این آبهای فیروزه ای خشکی هایی از میان دل آبی بیکران چشم گشوده اند ،تا زندگی پاک و بی کینه  ای را آغاز کنند.و باز هم امواج ساحل در دل آنها دوستی عشق و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:12  توسط کیشوند کیش | 

118 با 118 : چه در زمان هخامنشیان که مرکز عمده صید مروارید در مسیر خط تجاری بین‌النهرین و هندوستان بود و همچون پلی میان اروپا و خاوردور عمل می‌کرد و چه حالا که کمتر خانواده‌ای پیدا می‌شود با شنیدن نام کیش، قند در دلش آب نشود و خاطرات خوشی را در ذهن مرور نکند.
سواحل نقره‌فام مرجانی، آفتاب فراوان، محیطی آرام برای کار و تفریح، شبکه بسیار خوب حمل و نقل و متفاوت از آنچه که این روزها در سرزمین اصلی می‌بینیم و زجر می‌کشیم، همواره این احساس را به مسافران کیش داده است که با سفر به جزیره به راستی از رفتارهای نابهنجار مرسوم دور می‌شوند و چند روزی در آرامش، اکسیژنی به ریه‌های خود فرو می‌دهند.
کیش زیباست و این روزها با شلوغی گردشگران و سرمایه‌گذاران متعددی روبرو است که خوش دارند در این جزیره مرجانی اتراق کنند.
کسانی که برای نخستین بار پا به این جزیره بگذارند با گشتی در اطراف، مشاهده شهر باستانی حریره و مطالعه اجمالی موقعیت جغرافیایی آن متوجه می‌شوند که این جزیره می‌توانسته در گذشته برای تاجران و بازرگانان منطقه‌ای، نقش انبار و صادرات مجدد کالاهای خاوردور را ایفا کند.
بندر شهر تاریخی حریره یک شهر یکپارچه و متمرکز با معماری خاص بود و از معماری دفاعی و درون‌گرای دیگر شهرهای تاریخی ایران در آن نشانی نیست به طوریکه مطالعات


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:9  توسط کیشوند کیش | 

ايرنا، حميد بقايي در مراسم افتتاح هشت طرح عمراني در كيش افزود: كيش اين جايگاه را دارد كه قطب برتر برگزاري همايش ها و اجلاس هاي بين المللي در منطقه و آسيا شود.
وي تاكيد كرد: برگزاري اين نشست ها منجر به ايجاد فرصت هاي شغلي، رشد صنعت توريسم و همينطور ارتقاي سطح علمي و فرهنگي در كيش و كشورمان مي شود.
بقايي توصيه كرد: اصلي ترين و مهمترين كاري كه مديران منطقه آزاد كيش بايد به آن توجه داشته باشند ساخت سالن اجلاس سران كشورهاي غير متعهد است كه قرار است در سال 2012 در كيش برپا شود.
رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور با اشاره به اينكه اين سالن با اجلاس كشورهاي غيرمتعهد افتتاح مي شود، تصريح كرد: برگزاري ساير اجلاس ها و نشست هاي بين المللي در كيش منجر به درآمدزايي و همچنين معرفي جاذبه هاي كشور خصوصا كيش به جهانيان خواهد شد.
بقايي در بخش ديگري از سخنان خود به واگذاري ظرفيت هاي هيات مديره مناطق آزاد كشور به شخصيت هاي حقوقي موثر اشاره كرد و اعلام كرد: از آنجائيكه هيات مديره ها اصلي ترين ركن تصميم گيري در مناطق آزاد كشور هستند يكي از سياست هاي اصلي سازمان مناطق آزاد كشور اين بوده كه بتوانيم از خدمات افراد حقوقي كه در تصميم گيري هاي كلان كشور موثر هستند استفاده نماييم.
وي يادآور شد: براي رشد و اعتلاي حركت رو به جلوي مناطق آزاد كشور بايد از افرادي كه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:7  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز: مدیر کل فرودگاه کیش گفت: بیشترین پروازهای درصد پروازهای خارجی این فرودگاه به مقصد دبی انجام می شود.

غلامرضا کریم آقایی مدیر کل فرودگاه کیش از افزایش تردد مسافران در فرودگاه کیش خبر داد گفت: با توجه به جشنواره تابستانی کیش و استقبال گردشگران داخلی و خارجی در این ایام از جاذبه های توریستی این منطقه تعداد پروازها در این فرودگاه افزایش داشته است.

وی ادامه داد: روزانه 30 پرواز از فرودگاه کیش انجام می شود که از این میان 80 درصد پرواز داخلی است.

آقایی تصریح کرد: در بین پروازهای خارجی اکثر پروازها به مقصد دبی انجام می شود.

مدیر فرودگاه کیش افزود: با توجه به افزایش تردد مسافران در فرودگاه کیش شاهد رفت و آمد روزانه 8 هزار مسافر هستیم.

وی با اشاره به توسعه و ارتقای پتانسیل های نیروی انسانی در فرودگاه کیش ادامه داد: در راستای تحقق اهداف توسعه ای و زیر ساختی این فرودگاه می بایست نیروی انسانی نیز هم جهت با این برنامه ها ارتقا یاید.

آقایی تصریح کرد: چارت سازمانی این فرودگاه در آینده ای نزدیک تغییر خواهد کرد واز 2 معاونت به 3 معاونت ارتقا پیدا می کند

+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:3  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري فارس: مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش گفت: با بهره‌برداري از پروژه‌هاي نيمه‌تمام، جزيره امور خود را براي ايجاد هر چه بهتر زيرساخت‌هاي نشست سران كشورهاي جنبش عدم تعهد در سال 2012 متمركز و آماده مي‌كند.


به گزارش خبرگزاري فارس، محمد‌علي محبي جمعه‌ شب در حاشيه آئين بهره‌برداري از پروژه‌هاي نيمه‌تمام اين جزيره كه با حضور حميد بقايي برگزار شد ضمن تقدير از تمام حضار، كيشوندان و تبريك و گراميداشت ياد شهيدان رجايي و باهنر اظهار داشت: افتتاح فاز تأسيسات


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:53  توسط کیشوند کیش | دنیای اقتصاد : بروز سانحه برای پرواز تهران ـ تبریز در حین فرود و فرود اضطراري دو هواپيماي ايراني در تركيه
روز پنج‌شنبه براي 3 هواپيماي ايراني در فرودگاه تبريز و نيز فرودگاه استانبول‌ سانحه پيش آمد. در اولين مورد پنج‌شنبه شب فرودگاه تبریز شاهد یک سانحه هوایی برای هواپیمای فوکر 100 بود. به گزارش «تابناک» پرواز تهران ـ تبریز به شماره 773 که ساعت 8 شب از تهران حرکت کرده بود، حوالی ساعت 10 شب، در حین فرود در فرودگاه تبریز به دلیل پر آب بودن سطح باند فرودگاه در اثر بارندگی شدید غروب پنج‌شنبه دچار مشکل شده که در نهایت با تبحر خلبان، این هواپیما به سختی و در کناره باند از حرکت باز می ایستد.
در مورد اینکه چرا پرواز یک ساعته تهران به تبریز دو ساعت طول کشیده، هنوز اطلاعاتی در دست نیست. بنابر این گزارش، تمام 103 سرنشین این هواپیما سالم بوده و همگی به سلامت به سالن فرودگاه منتقل شده‌اند.البته علاوه بر آب گرفتگی سطح باند فرودگاه که جای بررسی و سوال دارد، یکی دیگر از دلایل بروز این سانحه، وجود یک کانال خاکی در جلوی باند فرودگاه عنوان شده که مدیریت فرودگاه در مورد این مساله به عنوان یک نقص بزرگ نیز باید پاسخگو باشد. گفتنی است، در چنین شرایطی با توجه به نبود شرایط مناسب برای کنترل عادی سرعت هواپیما، لازم است تا جلوی باند فرود باز باشد تا هواپیما بدون مشکل بتواند به مسیر خود تا باز ایستادن، ادامه دهد که وجود چنین کانالی در فرودگاه تبریز به عنوان یک نقص محسوب شده و برای جلوگیری از سوانح بعدی باید مورد بررسی قرار گیرد.
فرود اضطراری دو هواپیمای ایرانی در ترکیه
در تحولي ديگر، دو فروند هواپیمای مسافربری کشورمان صبح روز پنج‌شنبه ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه آتاتورک استانبول شدند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود حیدری سرکنسول کشورمان در استانبول گفت: یکی از این دو هواپیما از نوع ایرباس آ-300 و حامل 209 مسافر و 18 خدمه، از تهران عازم دوسلدورف بود که پس از ورود به حریم هوايی ترکیه با برج مراقبت فرودگاه استانبول ارتباط برقرار و درخواست فرود اضطراری کرد. هواپیمای مذکور در ساعت 10:02 صبح به وقت محلی و در حالی که از موتور سمت چپ آن آتش و دود برمی‌خاست، موفق به فرود اضطراری شد.سرکنسول کشورمان در استانبول افزود: هواپیمای دیگر از تهران عازم استکهلم بود که به‌دلیل بروز نقص فنی ساعت یازده و سی دقیقه به وقت محلی ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه استانبول شد.

+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:31  توسط کیشوند کیش | 

وبلاگ کیشنامه به پیوندهای وبلاگ اضافه شد .


آریا مختاری هستم.
کارشناس هنرهای نمایشی، سال های سال است که به کار روزنامه نگاری مشغولم و اکنون در جزیره کیش در روزنامه ارتباط کیش قلم می زنم.

+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:30  توسط کیشوند کیش | 

کیشنامه : همان طور که همه کسانی که تو جزیره کیش از تاکسی ها استفاده می کنند و می دانند، اوضاع تاکسی ها تو جزیره کیش خیلی خراب شده، تاکسی های زرد که باید مسافرها رو خطی سوار کنند اکثراْ دنبال مسافر دربستی هستند، تاکسی های سفید هم اکثراْ مسافر واسه مرکز شهر تا صدف سوار می کنند و سمت عربها نمی روند، خلاصه اوضاع خیلی خرابه، بعد از تغییر مدیریت حمل و نقل و ترافیک جزیره کیش هم امید بود اوضاع درست بشه که تا حالا نشده، نمیشه تمام تقصیرها رو هم به گردن حمل و نقل انداخت، مدیر جدید هم نمی تونه تو این مدت کوتاهی که آمده یه "اجی مجی لاترجی" بخونه و همه مشکلات دود بشه بره هوا، مشکل از مدیریت قبلی هاست که بدون برنامه ریزی به هر کسی مجوز تاکسی دادند.

دیشب ساعت حدود ۲۰:۴۰ از بازار ونوس با تاکسی سفید رفتم تا درب پشتی بازار پردیس ۱، راننده کرایه ۱۰۰۰ تومانی رو از من ۱۵۰۰ تومان گرفت، به راننده گفتم که کرایه این مسیر ۱۰۰۰ تومان است و فردا به حمل و نقل شکایت می کنم اما قبول نکرد و همان ۱۵۰۰ تومان را گرفت، امروز  ۱ ساعت پیش تماس گرفتم قسمت شکایات حمل و نقل و کد تاکسی رو دادم و شکایت کردم حالا ببینم چی می شود ...

+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:24  توسط کیشوند کیش | 

مجید شایسته،در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:با توجه به اینکه کیش و گلستان از امکانات خوبی در رشته تنیس ساحلی برخوردارند،امیدواریم در آینده ای نزدیک جزیره کیش و استان گلستان را به دو قطب اصلی این رشته تبدیل کنیم. وی گفت:خوشبختانه ،رئیس این کمیته پیگیری های زیادی برای رشد بیشتر تنیس ساحلی کشور انجام  داده ،که امیدواریم این رشته نوپا به زودی فعالیت گسترده خود را در کشور آغاز کند. شایسته یادآور شد،زیرساخت های مناسب استان گلستان و جزیره کیش،به رشد این رشته در کشور کمک بسزایی خواهد کرد.

+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:22  توسط کیشوند کیش | 

سيزدهمين جشنواره تابستاني كيش كه قرار بود از چهارم تيرماه لغايت دوم مهرماه سال جاري برگزار شود تنها پس از 37روز به كار خود پايان داد.
شروع اين رويداد مهم از ابتدا با يك سري اختلافات ناشي از تاريخ برگزاري، تبليغات و جمع آوري هزينه ها از هتلداران، بازاريان و بازرگانان، اهداي جوايز همراه بود، از سويي ديگر كمبود پرواز و كاهش مسافر به كيش نيز از علل كسادي بازارها و سردبودن جشنواره به شمار مي رود در حالي كه در جلسه مورخه هفدهم مردادماه مقرر شد كه با برگزاري جشن رمضان در استقبال از فرارسيدن ماه مبارك رمضان جشنواره تا 31مردادماه ادامه داشته باشد! ولي كمتر از 24 ساعت تصميم قطع جشنواره توسط مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش اعلام شد.
اين در حالي بود كه براي برگزاري جشنواره تابستاني امسال به در مغازه ها، هتل ها، رستوران ها رفتند تا هزينه ها لازم براي اين جشنواره را تأمين كنند. حتي يك مديرمالي و اداري را به عنوان مسئول ستاد برگزاري جشنواره تابستاني انتخاب كردند ولي اين جشنواره فقط 37 روز حيات داشت.
اكنون اين سؤال مطرح مي شود چرا جشنواره امسال 37 روز پس از شروع پايان يافت؟
فريدون پري نژاد-
خبرنگار كيهان در كيش

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:24  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش باشگاه خبري فارس«توانا» در اين رقابت اتومبيلرانان در 2 رده آماتور و حرفه اي در كلاس‌هاي 1400 سي‌سي، 1600 سي‌سي و 2000 سي‌سي به رقابت با يكديگر خواهند پرداخت.
مراحل بازديد از مسير رقابت (ركه) يك روز قبل از رقابت اصلي انجام مي‌شود و پس از آن خودروها مورد بازديد فني قرار خواهند گرفت.
رانندگاني كه سال گذشته در رده آماتور در مسابقات در جايگاه ‌اول تا سوم قرار گرفتند در سال جديد مجوز حضور در رده حرفه‌اي را كسب خواهند كرد.
اولين دوره اين مسابقات به ميزباني استان تهران و مركزي برگزار شده بود كه تيم اتومبيلراني ايران خودرو موفق به كسب عنوان قهرماني شده بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:21  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري موج - دومين نشست هم انديشي رؤساي دانشگاه هاي كيش در سازمان منطقه آزاد كيش برگزار شد.

به گزارش موج، در اين نشست كه با موضوع بررسي مسائل فرهنگي دانشجويان روز اول شهريورماه جاري در معاونت فرهنگي، اجتماعي و گردشگري سازمان برگزار شد، رؤساي دانشگاه ها ضمن بررسي مفهومي فرهنگ در خصوص وضعيت فرهنگي موجود، ظرفيت ها و تنگناها به عنوان دغدغه هاي فرهنگي دانشگاه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
بر اساس اين گزارش، برنامه ريزي و تدوين سند جامع مسائل فرهنگي كيش و به طور خاص دانشگاه هاي مستقر در اين منطقه در برنامه اي بلندمدت از ديگر موضوعاتي بود كه مورد بررسي قرار گرفت. خاطر نشان مي سازد در اين نشست مقرر شد دانشگاه ها در تنظيم برنامه هاي بلندمدت، ميان مدت و كوتاه مدت خود با سازمان منطقه آزاد كيش بيش از پيش همكاري داشته و اقدامات خود را به همراه پيشنهادات اجرايي به مديريت فرهنگي و آموزشي اين سازمان ارائه كنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:17  توسط کیشوند کیش | 

هم‌اكنون توليد از ميدان هنگام روزانه 10 هزار بشكه است كه برنامه‌ريزي شده توليد نفت از اين ميدان با حفر سه حلقه چاه به روزانه سه هزار بشكه افزايش يابد.

به گزارش ايسنا، سيد مسعود ميركاظمي ـ وزير نفت ـ با بيان مطلب بالا اظهار كرد:‌ به‌اين‌منظور تا تا پايان مهر ميزان توليد به 16 هزار بشكه خواهد رسيد.

وي با تاكيد براين‌كه مجموع نفت توليدي از ميدان‌هاي منطقه قشم به روزانه 80 هزار بشكه خواهد رسيد، افزود: نفت ميدان هنگام با درجه API معادل 43.7 سبك‌ترين نفت توليدي كشور است كه تمام كارهاي اجرايي آن توسط شركت‌هاي ايراني و در طول دو سال زمان مفيد انجام شده است.

ميركاظمي با بيان اين كه تاكنون بيش از 350 هزار ميليارد تومان در اين ميدان سرمايه‌گذاري شده است، تصريح كرد: ‌نياز است براي توسعه كامل اين ميدان 350 ميليارد تومان ديگر هزينه شود. به اين ترتيب در آينده قشم به قطب نفتي و جزيره كيش به قطب گازي تبديل خواهند شد و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:17  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، سرهنگ ثقفي سرپرست پليس آگاهي جزيره كيش در تشريح اين خبر گفت: در پي دستگيري دو نفر با هويت (شاهين -هـ) و (ابراهيم -س) ‌به اتهام درگيري و جعل عنوان كارآگاهان پليس آگاهي جزيره كيش مسئول رسيدگي به پرونده شدند و تحقيقات در جهت پي‌جويي جرم را آغاز كردند.

در ابتدا با استفاده از بانك‌هاي اطلاعاتي مشخص شد كه متهم رديف اول از مجرمين سابقه‌دار و داراي 3 فقره كلاهبرداري و جعل عنوان است كه وي در بازجويي‌ها منكر هرگونه جرمي بود ولي در بازرسي از محل اختفاء وي كيفي حاوي مدارك مختلف تحصيلي و تصوير پروانه وكالت و برگه قرارداد وكالت جعلي كشف شد.

متهم در برابر مستندات علمي كارآگاهان راهي بجز اعتراف نداشته و بيان داشت با ظاهري فريبنده و با ارايه مدارك جعلي و حربه استخدام جوانان جوياي كار از ده‌ها نفر در شهرستان بندرلنگه و همچنين با ارايه مدارك جعلي وكالت، خود را به عنوان وكيل معرفي و اقدام به كلاهبرداري كرده‌ام. همچنين متهم رديف دوم نيز به جرم خود به عنوان همدستي با متهم رديف اول اعتراف نمود.

به گفته سرهنگ ثقفي با اين اعترافات پرونده تكميل، و متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند و تحقيقات در جهت كشف كلاهبرداري در ساير استان‌ها همچنان ادامه دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:15  توسط کیشوند کیش | 

آيا شما از ابتداي سال جاري تاكنون، گردشگر خارجي در شهرتان ديده‌ايد؟ سال گذشته چطور؟ چند تا؟ در نگاهي كلي و با استناد به مشاهدات‌تان فكر مي‌كنيد آمار گردشگران خارجي در ماه‌هاي اخير كاهش داشته است يا افزايش؟ اگر معتقديد براي يافتن پاسخي قاطع در اين باره بايد به اظهارات مسوولان سازمان گردشگري و فعالان غيردولتي اين حوزه استناد كنيد در اشتباهيد، چون اظهارنظرهاي اين دو گروه، در اين زمينه با هم كاملا در تضاد است، يعني فعالان اين حوزه مي‌گويند: «كاهش!» و مسوولان سازمان گردشگري تاكيد مي‌كنند: «افزايش!».

به نوشته روزنامه جام جم اختلاف نظرها درباره آمار گردشگران خارجي ورودي به كشور نكته تازه‌اي نيست و از سال‌ها پيش، اين پديده بارها و بارها رخ داده و مورد انتقاد رسانه‌ها قرار گرفته است اما آنچه بهانه اين گزارش شده، تضاد كاملي است كه ميان گفته‌هاي مسوولان دولتي و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:23  توسط کیشوند کیش | 
http://kish.ut.ac.ir/links/photo-gallery/almas-building.jpg

پارسی تایمز :  تب تحصیلات تکمیلی در چند سال گذشته به شدت بین مدیران ارشد دولتی و یا افراد سرمایه دار و طبقه بالا رواج پیدا کرده است. هر چند اصل این مطلب چندان مشکلدار به نظر نمیرسد ولی مشکل از آنجا ناشی میشود که اینگونه افراد خواهان به دست آوردن مدرک با

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:12  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاري موج - سازمان منطقه آزاد کيش به منظور افزايش بهره مندي گردشگران از تمام امکانات خاص و منحصر به فرد اين جزيره، با جذب سرمايه گذار به توسعه تفريحات و ورزش هاي هوايي اقدام کرده است.

به گزارش موج از هرمزگان، سازمان منطقه آزاد کيش در راستاي تحقق اهداف توسعه اي و تامين افق چشم انداز 1404 اين منطقه بسته اي از فرصت هاي سرمايه گذاري اين منطقه را همراه با مجموعه اي از تسهيلات و مشوق هاي سرمايه گذاري به سرمايه گذاران داخلي و خارجي معرفي کرده است.
از ميان ده ها فرصت سرمايه گذاري متنوع و پربازده تجاري در اين منطقه توسعه مرکز ورزش ها و تفريحات هوايي با استقبال چشم گير سرمايه گذران روبه رو شده است.
شرايط اقليمي مناسب جزيره کيش براي انجام ورزش ها و تفريحات هوايي، جذابيت اين فعاليت بويژه براي بخش مهمي از گردشگران جزيره کيش و امکانات و تجهيزات موجود در زمينه اجراي ورزش ها تفريحات هوايي از قابليت ها و مزيت هاي کيش به منظور توسعه ورزش هاي هوايي به شمار مي آيد.
وزش ها و تفريحات هوايي، از جمله جاذبه هاي گردشگري محسوب مي شوند که در ساليان اخير بسيار مورد استقبال قرار گرفته اند.
محل اجراي اين پروژه محوطه شمالي فرودگاه کيش است که با سرمايه اي بيش از 20 تا 40 ميليارد ريال عملياتي مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:6  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز: مدیر کل فرودگاه کیش از اختصاص 100 میلیارد تومان به عملیاتی شدن برنامه های توسعه ای و طرح های عمرانی این فرودگاه خبر داد.
غلامرضا کریم آقایی مدیر کل فرودگاه کیش در خصوص آخرین وضعیت طرح های توسعه ای فرودگاه کیش گفت: برنامه های توسعه ای فرودگاه کیش در افق طرح جامع 1404 عملیاتی می شود و تاکنون پروژه های عمرانی این فرودگاه پیشرفت قابل قبولی داشته است.
وی ادامه داد: مطلعات میدانی و تحقیقات پیمایشی احداث ترمینال جدید فرودگاه کیش به مساحت 32 هزار متر مربع انجام شده است و در آینده ای نزدیک مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد.
آقایی تصریح کرد: با توجه به افزایش ظرفیت های این فرودگاه برنامه ای برای توسعه پارکینگ هواپیما عملیاتی می شود.
مدیر کل فرودگاه کیش افزود: ساختمان برج مراقبت پرواز تا کنون 30 درصد رشد فیزیکی داشته است.
آقایی با اشاره به اجرای سیستم روشنایی مطابق با استانداردهای بین المللی در فرودگاه کیش گفت: فرودگاه کیش سومین فرودگاه کشور است که به سیستم روشنایی عوامل پروازی از نوع 2 مجهز می شود.
وی افزود: طرح مذکور و سایر برنامه های توسعه ای این فرودگاه تا 2 سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:4  توسط کیشوند کیش | 

 به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، محمد علي محبي در ادامه برنامه بازديدهاي  خود از طرح ها و پروژه هاي عمراني، صبح دوشنبه اول شهريور ماه جاري از دهكده ساحلي خليج فارس بازديد به عمل آورد. مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش پس از بازديد از بخش هاي مختلف اين پروژه مسكوني با مسوولان و اعضاي هيات مديره آن  به گفت و گو نشست. محبي با اشاره به اينكه نگاه سازمان منطقه آزاد كيش به بخش خصوصي كيش بسيار مثبت است خاطر نشان ساخت: اين سازمان آمادگي كامل براي حمايت از بخش خصوصي داخلي و خارجي براي سرمايه گذاري در كيش را دارد. يادآور مي شود اعضاي هيات مديره دهكده ساحلي خليج فارس در اين ديدار برخي از مشكلات پروژه خود از جمله مشكل آب، مسائل بانكي و تأمين منابع مالي و همچنين موضوع تفكيك بلوك هاي مسكوني اين پروژه را به اطلاع مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش رساندند. لازم به ذكر است عمليات اجرايي پروژه مسكوني دهكده ساحلي خليج فارس با هزينه اي بالغ بر 200 ميليارد تومان از مرداد ماه سال 85 آغاز شده است. گفتني است اين مجموعه مسكوني – اقامتي با مساحتي حدود 215 هزار متر مربع  مجموعه هاي ورزشي، درماني، آموزشي، خدماتي و حدود 1700 واحد آپارتماني و ويلايي را  دربر مي گيرد. اين گزارش مي افزايد: فاز اول اين پروژه با 300 واحد آپارتماني تا پايان سال جاري به بهره برداري مي رسد كه بيش از 90 درصد واحد هاي آن پيش فروش شده و فاز دوم اين پروژه نيز 25 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

گزارش تصوري مرتبط

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:0  توسط کیشوند کیش | 

ایرانیان مالزی : تیتری که امروز در بسیاری از سایتها منتشر شد:

دانشگاه هاي درجه 3 ايران از دانشگاه مالزي بهتر است

كيهان: رئيس پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران گفت: كيفيت دانشگاه هاي مالزي در سطح دانشگاه هاي درجه 2 يا 3 ايران است.

دكتر «قدرت الله ضرغام» با بيان اين مطلب افزود: با توجه به كيفيت برتر دانشگاه هاي ايران ما مي توانيم 5 برابر مالزي دانشجوي خارجي جذب كنيم.

وي افزود: به منظور رسيدن به اين هدف بايد برنامه اي طراحي كنيم كه از لحاظ فرهنگي، اقتصادي و معنوي بسيار تأثيرگذار باشد.

ضرغام با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: بر اساس اين مصوبه در صورتي كه دانشگاه تهران، علوم پزشكي تهران، دانشگاه شريف بتوانند دانشجوي خارجي جذب كنند، اين دانشگاه ها مي توانند واحدهاي درسي خود را به زبان انگليسي تدريس كنند.

وي تصريح كرد اين مصوبه كمك زيادي به جذب دانشجوي خارجي در پرديس بين المللي كيش خواهد كرد.


 ظاهرا برخی از مدیران بجای تلاش و بهبود وضع موجود تنها به دنبال  ضعیف نشان دادن دانشگاههای دیگر کشورها بوده اند راهی که متاسفانه سالیان درازی است که ادامه دارد و نتیجه آن تنها شتاب بیشتر دانشگاههای مالزی و پس ماندن دانشگاههای وطنی است. سوال اینجا است که دانشگاههای ایران قادرند چند درصد بودجه پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را تامین کند؟ چند استاد در ایران قادرند به انگلیسی دروس را تدریس کنند؟ چند درصد از  دانشگاههای ایران قادرند محیط مناسب پژوهشی از جمله زیر ساختهای آزمایشگاههی را ایجاد کنند...

اینکه یکی دو دانشگاه در مالزی با شرایط مناسبی روبرو نیستند دلیل نیست که همه را به آن بسنجیم! یادمان نرود بگذاریم دیگران و جمع بر ما قضاوت کنند نه خود و نه تملق گویان اطراف.

متاسفانه هنوز هم خود گوییم و خود خندیم ، خود مرد هنرمندیم. 

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 12:0  توسط کیشوند کیش | 
تأثیر ارتفاع بر گوش شما
همشهری آنلاین :    آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چرا وقتی سوار هواپیما هستید گوش شما کیپ می‌شود و اگر بینی خود را گرفته، دهانتان را بسته و زور بزنید صدایی شبیه به تق را در گوش خود می‌شنوید و گوشتان باز می‌شود؟

آیا تجربه کرده‌اید که اگر با این روش گوش شما باز نشود چه گوش درد در انتظار شما خواهد بود؟ آیـا تـاکنون فـکر کرده‌اید که چرا وقتی هواپیما ارتفاع کم می‌کند بچه‌ها بی‌قرار می‌شوند و گریه می‌کنند. مشکل گوش شایع‌ترین شکایت پزشکی مسافران هواپیماست. این ناراحتی‌ها


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:59  توسط کیشوند کیش | 

شرکت هواپیمایی کیش در نظر دارد، یک باب مغازه تجاری به مساحت 49 مترمربع واقع در بازار بین المللی پردیس یک غرفه 32 (جزیره کیش) را از طریق مزایده عمومی به فروش برساند، لذا از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دعوت می‌شود، جهت دریافت اسناد مزایده، مبلغ 000/200 ریال را به شماره حساب 41124199  بانک تجارت شعبه اکباتان به نام شرکت هواپیمایی کیش واریز و فیش مربوطه را تا تاریخ 31/05/89 در ساعات اداری، به دفتر مدیریت امور پشتیبانی این شرکت؛ به نشانی : تهران- شهرک اکباتان، فاز یک، خیابان شهید عظیمی، ساختمان شاهین 10، پلاک 52 طبقه چهارم (تلفن 44632795) تحویل نمایند.

شرکت هواپیمایی کیش

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:51  توسط کیشوند کیش | 

رييس ستاد جشنواره تابستاني کيش گفت: سيزدهمين جشنواره تابستاني کيش پس از عيد فطر با برنامه هاي متنوع و بر طبق روال گذشته به کار خود ادامه مي دهد.

رضا نامني رييس ستاد جشنواره تابستاني کيش در گفت و گو با خبرنگار بنا(bena)، در خصوص ادامه جشنواره تابستاني کيش پس از ايام ماه مبارک رمضان گفت: سيزدهمين جشنواره تابستاني کيش به دليل شروع ماه مبارک رمضان و تقارن ايام ضيافت الهي با اين جشنواره وقفه اي کوتاه را پذيرفت تا پس از عيد فطر به کار خود ادامه دهد.

وي ادامه داد: جشنواره تابستاني کيش با ارايه برنامه هاي متنوع و بر طبق روال گذشته دوباره کليد خواهد خورد.

نامني تصريح کرد: با توجه به استقبال کم نظير گردشگران از خيابان هنر، احتمال اجراي اين طرح در نيمه دوم جشنواره تابستاني کيش وجود دارد.

رييس ستاد جشنواره تابستاني کيش با اشاره به برنامه هاي ويژه اين ستاد براي پربار کردن ايام حضور گردشگران در منطقه گفت: فستيوال آشپزي از ديگر برنامه هايي است که به خاص براي اولين در جشنواره تابستاني کيش تجربه مي شود و اميدواريم با استقبال گسترده گردشگران روبه رو شود.

نامني افزود: سيزدهمين جشنواره تابستاني کيش شب اول مهرماه با اجراي مراسم اختتاميه و حضور هنرمندان از عرصه هاي مختلف هنري به کار خود خاتمه مي دهد.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:42  توسط کیشوند کیش | 

سازمان منطقه آزاد کيش به منظور تبادل سالانه 5/5 ميليون تن کالا در افق طرح جامع 1404 در بندر کيش تأمين و نصب تجهيزات تخليه و بارگيري فاز اول توسعه بندرگاه را به عنوان يکي از فرصت هاي سرمايه گذاري معرفي کرده است.

به گزارش بنا(bena)، سازمان منطقه آزاد کيش با اولويت قرار دادن توسعه بندر کيش فرصت هاي سرمايه گذاري اين حوزه را به سرمايه گذاران خارجي و داخلي معرفي مي کند.

اين سازمان تأمين و نصب تجهيزات تخليه و بارگيري فاز اول توسعه بندرگاه و ارائه خدمات بندري را در راستاي تبادل سالانه 5/5 ميليون تن کالا در افق طرح جامع 1404 در بندر کيش را در ميدان ديد سرمايه گذاران قرار داده است.

خريد و نصب تجهيزات بندري مورد نياز جهت تخليه و بارگيري اسکله‌ 12000 تني و بهره‌برداري از تجهيزات به مدت معين انجام خواهد شد.

ظرفيت ارايه خدمات اين طرح يک ميليون تن در سال برآورد مي شود و ميزان سرمايه گذاري اوليه آن 150 ميليارد ريال ارزيابي شده است.

دوره ساخت تأمين و نصب تجهيزات تخليه و بارگيري فاز اول توسعه بندرگاه يک سال پيش بيني شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:0  توسط کیشوند کیش | 

همزمان با ماه مبارك رمضان ساخت سه فيلم كوتاه با موضوع «انقلاب و دفاع مقدس» در جزيره كيش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، «اتل متل»، «وصال» و «بازگشت» عناوين سه فيلم كوتاه 313 ثانيه‌اي و «ديدار نو» عنوان فيلم 45 دقيقه‌اي است كه به كارگرداني رضا ايرانمنش بازيگر جانباز هم اكنون مراحل تصويربرداري آن در كيش به پايان رسيده و تدوين آن اغاز شده است.

اين فيلم‌ها در جشنواره بين‌المللي مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس به نمايش در خواهد آمد.

شوق ديدار، فراموشي، لحظه ديدار و حديث عشق از جمه تله‌فيلم‌هاي است كه در گذشته توسط «رضا ايرانمنش» كارگرداني شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:0  توسط کیشوند کیش | 
 
صفحه نخست
مدیریت مطالب وبلاگ
پست الکترونیک
درباره وبلاگ
جزیره کیش
در صورت تمایل میتوانید خاطرات - تصاویر - عکسها و نظراتتان را در سفر به جزیره کیش به ایمیل وبلاگ ارسال نمایید و یا آدرس وبلاگتان را در بخش نظرات بیاورید تا در صورتی که وقایع نگاری در خصوص کیش داشته اید در وبلاگ کیش زیبا ثبت گردد .
 
پیوندهای روزانه
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 3
ملک در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 2
گردش مجازی در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 1
فرودگاه بین المللی امام خمینی
فـرودگــاه بين المللي مهرآبــاد
روزنامه اقتصاد کیش
پخش زنده رادیو جزیره کیش
نیازمندیها (همشهری)
نوشته های پیشین
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
اسفند ۱۳۸۹
بهمن ۱۳۸۹
دی ۱۳۸۹
آذر ۱۳۸۹
آبان ۱۳۸۹
مهر ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
اردیبهشت ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۸
آذر ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
اسفند ۱۳۸۷
بهمن ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
آبان ۱۳۸۷
مهر ۱۳۸۷
شهریور ۱۳۸۷
آرشيو
آرشیو موضوعی
خاطرات و نظرات گردشگران کیش
کنسرتهای موسیقی جزیره کیش
جشنواره، نمایشگاه و کنفرانسها
خودرو جزیره کیش
دانشگاههای جزیره کیش
مصاحبه مدیران جزیره کیش
انتصابات در جزیره کیش
طرحهای آینده جزیره کیش
نوشته های خودم
قیمتها پس از هدفمندی یارانه ها
بهترینهای وبلاگ جزیره کیش
حوادث جزیره کیش
ورزش جزیره کیش
نوشته ها،مقالات مرتبط با کیش
کیش قدیم
اجلاس جنبش عدم تعهد کیش
جشنواره بین المللی فیلم کیش
نویسندگان
کیشوند کیش
کیشوند 1
پیوندها
سازمان منطقه آزاد کیش
کیش مروارید خلیج فارس
پرتال فرودگاه بین المللی کیش
پرتال بندرگاه تجاری کیش
بیمارستان کیش
فرهنگسراهای جزیره کیش
مرکز بین المللی همایشهای کیش
سایت جشنواره تابستانی کیش
مرکز توسعه تجارت کیش
شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش
گروه سرمایه گذاران کیش
شرکت سهامی تجار کیش
صدا و سیمای مرکز کیش
ایرنا کیش
آموزش و پرورش کیش
موسسه ورزش و تفریحات سالم
شركت توسعه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كيش
نمایشگاه هوایی ایران -کیش
دبیرخانه شورای مناطق آزاد
دلفیناریوم کیش
شهر زیر زمینی کیش کاریز
غواصی
غواصی
مارین نیوز
اسب ایران
یزدان پناه
بلاگ گردشگری اسپانیا
پانوراماجزیره زیبای کیش
پانورامیو کیش زیبا
تصاویر وجب به وجب کیش
اسلایداز جزیره زیبای کیش
کتاب زرد کیش
بازار بزرگ مروارید جزیره کیش
درج آگهی رایگان ملکی کیش
مشاورین املاک جزیره کیش
شهر آفتاب کیش
برجهای دوقلوی کیش
دروازه توریستی جزیره زیبای کیش
بانك اطلاعات مقاصد گردشگری
مرکز رزرواسیون هتلهای کیش
گروه هتلهای کیش
هتل بزرگ داریوش
هتل شایان
هتل شایگان
هتل سان رایز کیش
هتل صدف کیش
هتل مریم کیش
هتل پارمیس
هتل پارسیان
تصاویر هتلهای جزیره کیش
کلوپ کیش هتل شایگان
گردشگری میراث فرهنگی
جزیره کیش دیروز و امروز
وبلاگ قبلی پردیس بین الملل شریف کیش
دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش
وبلاگ دانشجویان روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کیش
پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران
پردیس بین الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی
پرديس بين الملل کيش دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه آزاد واحد بین الملل کیش
دانشگاه پیام نور کیش
خبرنامه دانشجویی شریف
مادرانه ها در مورد جزیره کیش
سفر مجازی به کشورها وشهرها
اجاره خودرو کیان مهر کیش
کیشنامه
باشگاه دوست داران کیش
آسمان من ابریست
زنبورک (روزنامه ارتباط کیش )
بساک
کیش در google map