وب نوشت کیش جزیره کیش

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به کیش، محمد علی محبی امروز در همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در ایران از سهولت سرمایه گذاری در مناطق آزاد با اجرای هدفمند سازی یارانه ها خبرداد و گفت: با اجرای این طرح ظرفیتهای مناطق آزاد نمایان تر می‌شود.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش افزود: آزادسازی قیمتها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای خاص نسبت به سرزمین اصلی تاثیر زیادی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اجرای هدفمند کردن یارانه ها سهولت کار را برای مناطق آزاد بیشتر خواهد کرد، افزود: با توجه به اینکه قوانین و مقررات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نسبت به سرزمین اصلی آسان تر است، اجرای قانون امتیاز ویژه ای برای این مناطق خواهد بود، به نحوی که جاذبه سریمایه گذاری را افزایش می دهد.

محبی در باره شاخصهای پولی و مالی کیش در 6 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: رشد سرمایه گذاری صنعتی 165 درصد، غیر صنعتی 1153 درصد، گردش مالی سهام بورس و صرافی ها 220 درصد، ورود و خروج پروازها 11 درصد و ورود و خروج شناور 31.3 درصد بوده است.

به گفته وی، این در حالی است که بیشتر رشد شاخصها در کیش به دلیل اینکه دمای هوا در 6 ماهه دوم سال مناسبتر است، بهتر خواهد بود. مدیرعامل منطقه آزاد کیش ادامه داد: تسهیلات بانکی نیز در جزیره از 100 درصد سپرده ها با مساعدت بانک مرکزی و بانکهای عامل بیشتر بوده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر 1389ساعت 13:43  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز: به‌دنبال واگذاری جزایر هندورابی و فارور بزرگ و كوچك به منطقه‌ آزاد كیش، مدیرعامل سازمان منطقه‌ آزاد كیش اعلام كرد: گردشگری در این مناطق مانند كیش نخواهد بود و طرح‌های اكوتوریستی را در این جزایر اجرا می‌كنیم.

محمدعلی محبی اظهار كرد: الحاق جزایر هندورابی و فارور بزرگ و كوچك به كیش از قبل اتفاق افتاده بود و این سرزمین‌ها از نظر فیزیكی در اختیار ما بودند؛ اما به‌دلیل انفصال این جزایر از كیش، تعمیم آن‌ها به مناطق آزاد به مصوبه‌ی مجلس نیاز داشت. البته درباره‌ی الحاق مناطق متصل به مناطق آزاد، صدور مصوبه‌ی هیأت دولت كفایت می‌كند، ولی درباره‌ مناطق منفصل ضرورتا مجلس باید مصوبه‌ای را صادر كند كه اكنون این اتفاق برای هندورابی و فارور بزرگ و كوچك رخ داده است.

او با تأكید بر این‌كه برای استفاده از جزایر فارور بزرگ و كوچك و هندورابی، توسعه‌ گردشگری با تمركز بر اكوتوریسم پی‌گیری می‌شود، گفت: در گذشته زیرساخت‌های نیمه‌كاره‌ای در این جزایر ساخته شده بودند كه قصد داریم آن‌ها را تكمیل و طرح‌های دیگری را نیز اجرا كنیم.

وی ادامه داد: در نخستین گام، در بسته‌ تورهای كیش، یك روز اقامت با سفر به جزیره‌


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر 1389ساعت 13:40  توسط کیشوند کیش | 

در حالي مجلس شوراي اسلامي روز گذشته با الحاق جزاير «هندورابي»، «فارور» و «بني فارور» به منطقه آزاد كيش موافقت كرده است كه به گفته مسوولان سازمان حفاظت محيط زيست قرار بود اين مناطق بكر حفاظت شده كه زيستگاه‌ جمع زيادي پرندگان، آهو، لاك پشت و جمع زيادي از كلوني‌هاي مرجاني است، ارتقاي درجه يابند!

به گزارش ايسنا، حدود يك سال و نيم قبل سازمان مناطق آزاد اقدام خود را براي در اختيار گرفتن جزاير «هندورابي»، «فارور» و «بني فارور» آغاز كرد كه با مخالفت سازمان حفاظت محيط زيست مواجه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام آذر 1389ساعت 10:33  توسط کیشوند کیش | 

مهر: قیمت اجار بهای مسکن این بار در جزیره کیش قد کشیده است به‌طوری که اجاره بها در این جزیره تقریبا با تهران برابری می‌کند.

علیرغم رکود خرید و فروش مسکن در تهران، ساخت و ساز در کیش همچنان ادامه دارد و حتی ورود مصالحی ساختمانی به این جزیره نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بسیار زیادی نشان می دهد.

در این میان، قیمت مسکن در سالجاری نسبت به سال گذشته بیش از 12 درصد رشد نشان می دهد، ضمن اینکه قیمت اجاره در این جزیره نسبت به تهران نیز تقریبا برابری می کند.

اجاره بها در کیش

گزارش میدانی خبرنگار مهر در کیش نشان می‌دهد: هم اکنون یک واحد مسکونی 150 متری 4 خوابه در این جزیره با 10 میلیون ودیعه و ماهیانه 2 میلیون تومان به مستاجران اجاره داده می شود.

در این میان، قیمت یک آپارتمان 3 خوابه 140 متری مبله 20 میلیون ودیعه با ماهیانه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:32  توسط کیشوند کیش | 

خاطرات ماهیگیری ابی فیشر :

 

برنامه ماهیگیری دیگر به پایان رسید و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:22  توسط کیشوند کیش | 
شاسا : رئیس کمیته فوتبال ساحلی گفت: توافقات اولیه با هیأت هرمزگان برای ساخت کمپ ساحلی در کیش انجام شده است.
علی رضاعلی، در مورد تیم ملی فوتبال ساحلی اظهار داشت: تمام توانمان را برای تیم ملی گذاشته‌ایم. اردوی تیم زیر نظر مارکو اکتاویو، سرمربی برزیلی، با حضور 15 بازیکن در کمپ تیم‌های ملی آغاز شد و تا 25 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. در این اردو با نظر سرمربی، چند بازیکن جدید به تیم اضافه شدند.
رئیس کمیته فوتبال ساحلی درباره حضور بازیکنان 2 تیم اول لیگ برتر، عنوان کرد: در اردوی اول، 6 بازیکن از تیم دریانوردان دعوت شدند. در این اردو 2 نفر از آنها حضور دارند. از سایپا نیز یک بازیکن حضور دارد. وی با اشاره به اینکه اردوی آینده در تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: اصفهان برای میزبانی اردو اظهار آمادگی کرده بود؛ اما امکاناتی که در تهران است، ما را مجاب کرد تا اردو را در آکادمی تیم‌های ملی فوتبال برگزار کنیم. رضاعلی از تأسیس کمپ فوتبال ساحلی با همکاری هیأت فوتبال هرمزگان در جزیره کیش در آینده نزدیک خبر داد.
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:17  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری، مهندس محمدرضا تاکایدی افزود: این میزان حفاری با به کارگیری دستگاه های حفاری خشکی 54 و 61 فتح بر روی دو کلاستر A و  B محقق شده است.
 
وی با اشاره به این که پروژه حفاری در جزیره کیش شامل 12 حلقه چاه توسعه ای و یک حلقه چاه تعمیری است که در قالب قراردادی با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) صورت می گیرد، اظهار داشت: مدت اجرای این قرارداد 36 ماه و به صورت کلید در دست بر اساس طرح جامع توسعه ای کارفرما ارائه داده انجام می شود.

تاکایدی گفت: حفاری این چاه ها به صورت دسته ای در دو مجموعه کلاسترA   و B  برنامه‌ریزی شده و در آن برای نخستین بار یک ریل کشنده دستگاه حفاری خشکی روی محور (PONY BASE) طراحی و مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری توضیح داد: با توجه به این که حفاری در میدان گازی کیش به صورت همزمان (Bath Drilling) انجام می شود در هزینه ها


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:15  توسط کیشوند کیش | 

همشهری آنلاین:
نمایندگان مجلس با الحاق جزایر "هندورابی " و "فارور " کوچک و بزرگ ‌به محدوده منطقه آزاد کیش موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه کلیات و جزئیات لایحه الحاق جزایر "هندورابی " و "فارور" کوچک و بزرگ به محدوده منطقه آزاد کیش را بررسی و تصویب نهایی کردند.

کلیات این لایحه با 125 رأی موافق‌، 9 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع و جزئیات آن با 126 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر به تصویب رسید.

بر اساس ماده واحده این لایحه، به دولت اجازه داده شد با رعایت موازین زیست محیطی، جزایر "هندورابی " و "فارور " بزرگ و کوچک را طبق نقشه به محدوده آزاد کیش الحاق کند.

در مقدمه توجیهی طرح مذکور آمده است که منطقه آزاد کیش از قابلیت‌های جانبی قابل توجهی برخوردار است که فعال کردن و بهره‌گیری از آنها می‌تواند به بهبود عملکرد آن در اقتصاد ملی کمک کند، لذا یکی از مهمترین قابلیت‌های یاد شده، ظرفیت‌های سه جزیره مذکور است که در همجواری آن قرار دارند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 11:14  توسط کیشوند کیش | 

تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1389/09/28 مسابقات کیبل اسکی قهرمانی جهان اسفند ماه در جزیره کیش برگزار می شود. به گزارش واحد مرکزی خبر ، نخستین دوره مسابقات جهانی اسکی روی آب در بخش کیبل اسکی به میزبانی ایران برگزار خواهد شد و با توجه به وجود تجهیزات این رشته در کیش ، این جزیره میزبان مسابقات شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 10:32  توسط کیشوند کیش | 

خیابان تهران - خاطرات کودکی :  روز  تاسوعا عاشورا سواحل کیش بودم از صب تا شب / شبها برای دیدن هیئت های سینه زنی  به خیابانها میرفتم چه مراسم معنوی و بی پیرایه ای بود /عجیب چسبید هر کس تو حال وهوای خودش  با دلش مراسمی داشت /با انفولانزای شدید مشهدی بازی در اوردم پول بلیطم را با اب تنی یر به یر کنم از صب تا غروب اب تنی میکردم  و  روز دوم کارت صدای گلوم سوخت الان تو مطب فقط تصویرم و صدا ندارم  با سر گیجه ما حصل انفولانزا  اما خدا را شکر سفر خوبی بود خدا نصیب همه کند و نصیب ما  حالم بهتر شود باز مینویسم

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت 10:26  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش ایمنا، حجت الاسلام محمدتقی رهبر رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مطلب اظهارداشت: مجمع نمایندگان سعی دارند اجلاس سران غیر متعهدها را در اصفهان به دلیل مرکزیت ،مهد تمدن ،هنر ،تاریخ و نوآوری و شناخت ایران اسلامی با نام اصفهان در جهان برگزار نمایند .

وی با اشاره به انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2006 اذعان داشت: این امر نشانگر این است که دنیا به اصفهان عنایت و توجه خاصی دارد و  این شهر را کانون تمدن،فرهنگ ،هنر ،صنعت ،تاریخ و نوآوری می شناسند.

وی با اشاره به این که انتخاب کیش جهت برگزاری این اجلاس منطقی نیست ادامه داد:با توجه به این که نقاط دیگر کشور قابل احترام است اما می بایست برای گزینه میزبانی برگزاری اجلاس سران غير متعهدها ارزش گذاری شود.

وی به نامگذاری اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی از سوی رییس جمهور اشاره و تصریح کرد: رییس جمهور نظر مثبتی برای برگزاری این اجلاس در اصفهان دارد اما برخی در تلاش اند که این اجلاس در کیش برپا شود این در حالی می باشد که جانمایی و اختصاص اعتبارات احداث سالن های این اجلاس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 0:11  توسط کیشوند کیش | 

پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی :  از صبح تا ظهر، مراکزی از جزیره کیش را بازدید کردیم. ساختمان‌های در حال تکمیل، ‌اسکله جدید، کنسرو سازی، نمایشگاه صنایع دریایی و آکواریوم که چهل نوع ماهی را نمایش می داد، ‌نمایشگاه صدفهاو کارگاه پرورش مروارید مصنوعی که جالب بود. اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هم که برای بررسی برنامه بندر آزاد و گمرک آمده بودند، رسیدند. ظهر برای ارتشی ها سخنرانی کردم ۱/ عصر ساعت چهارونیم با هواپیما به طرف بندر عباس حرکت کردیم. مغرب رسیدیم. استقبال رسمی و وسیع بود .
شب در محل مهمانسرای استانداری با علما دیدار داشتیم. سپس در سالن استانداری، مسئولان اداری، نیازها و مشکلات را گفتند و استمداد نمودند ۲/ شب در مهمانسرا شام خوردیم و خوابیدیم .

۱- آقای هاشمی در اجتماع پرسنل پایگاه هوایی کیش در ارتباط با موقعیت جمهوری اسلامی ایران، اهمیت اقتصادی – سیاسی خلیج فارس و تداوم پیروزی های رزمندگان اسلام سخنانی ایراد کرد. در بخشی از این سخنرانی آمده است : " هم اینک تنها در جزیره کیش بر اساس گزارش های واصله دوازده هزار تن ماهی صید می شود و از منابع عظیم خلیج فارس، بهره برداری های مطلوبی با توجه به وضعیت آب و هوایی آن به عمل می آید ". رجوع کنید به کتاب " هاشمی رفسنجانی ، سخنرانی های سال ۱۳۶۵ " دفتر نشر معارف انقلاب ، ۱۳۸۷

۲- آقای هاشمی در این جلسه گفت : "‌استان هرمزگان به خاطر موقعیت ویژه اش در کشور مهم است و نقش اساسی دارد و لزوم اینکه باید به چنین منطقه ای رسیدگی بیشتری شود، ‌کاملاً روشن است .

منبع : کتاب کارنامه و خاطرات سال ۱۳۶۵ " اوج دفاع " – دفتر نشر معارف انقلاب

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 0:4  توسط کیشوند کیش | 

امیر ارسلان کوچولو : با بابا و مامان هفته گذشته رفتیم کیش.

هتل هلیا خیلی خوب بود . محوطش خیلی قشنگ بود. با بابا می رفتیم پیش


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 23:59  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز:  سخنگوی سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران از 29 آذرماه جاری تا دوم دی ماه در این جزیره خبر داد.

سعید رازقی اظهار داشت: در این نمایشگاه که در فضایی افزون بر 14 هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار می‌شود، 85 شرکت داخلی از بخش خصوصی و دولتی آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت.

وی همچنین اعلام کرد: در چهارمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری جمهوری اسلامی ایران، ستادهای تشویق سرمایه‌گذاری استان‌ها، وزارت راه و سازمان‌های وابسته، شهرداری‌ها، شهرهای جدید، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بانک‌ها و مؤسسات مالی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، وزارت صنایع و معاونت‌های سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی استان‌ها حضور خواهند داشت.
رازقی یادآور شد: در نمایشگاه مذکور بیش از 200 سرمایه‌گذار خارجی نیز حضور خواهند داشت و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 23:50  توسط کیشوند کیش | 

دنیای‌‌خودرو- سامیار راشد: اندک زمانی است که جزیره کیش شاهد ورود خودروهای خاص و خارق‌العاده‌ای است که آن را به بهشت خودرویی ایران تبدیل کرده است. به تازگی یک


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 23:48  توسط کیشوند کیش | 

یکی از اخبار هفته گذشته در حوزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باحضور سرمایه‌گذاران، وزرا و سفرای کشورهای اسلامی در جزیره کیش بود که بنا بود در آن 1500 بسته سرمایه‌گذاری شامل طرح های گردشگری و صنعتی این مناطق به سرمایه گذاران داخلی و خارجی عرضه و معرفی شود.

به گزارش «تابناک»، از جمله اهدافی که برای این همایش در نظر گرفته شده بود عبارت بود از: جذب سرمایه گذاری و تسهیل این امر برای سرمایه گذاران، معرفی پتانسیل های موجود در مناطق آزاد تجاری در کشور برای جذب سرمایه، به کارگیری بخش های غیر دولتی و...
 
بنابر این گزارش آنچه اما پس از برگزاری این همایش به دست آمده، با وجود صرف هزینه های بسیار از جیب بیت المال، حاصلی غیر از این داشته و حتی حداقل های پیش بینی شده را هم برآورده نکرده است.

پیگیری های «تابناک» در حول و حوش این همایش، حکایت از نکات دردآوری دارد که در زیر به بخشی از آنها اشاره می شود:

ـــ شرکت کنندگان در این همایش و نمایشگاه پیرامونی آن با صرف هزینه های


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 22:33  توسط کیشوند کیش | 

پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی : هنگام اذان صبح بیدار شدم و دیگر نخوابیدم. آقای محسن رضایی آمد و درباره عملیات فریب و استفاده از قرارگاه ابولفضل (س) مذاکره کردیم و با رسیدن دکتر روحانی درباره پدافند و ضد هوایی ها بحث شد . سپاه می خواهد که [پدافند] تحت امر نیروی هوایی سپاه قرار گیرد. دکتر روحانی رضایت ندارد. قرار شد تحت امر [قرارگاه] خاتم یک باشند. این گونه اختلاف وقت گیر و اعصاب خرد کن، ‌زیاد است.
ساعت هشت و نیم با اتومبیل به طرف بوشهر حرکت کردیم. از شهرهای ماهشهر، دیلم و بندر گناوه گذشتیم. تقریباً در تمام مسیر آثار سیل زدگی بود. در رامشیر بیشتر از جاهای دیگر، به جاده ها، پلها و مزارع آسیب رسیده و سیل خیلی وسیع بوده است ۱/ نماز ظهر را در مسجد گناوه خواندیم و ساعت سه و نیم وارد پایگاه هوایی بوشهر شدیم. برای رد گم کردن و اغفال دشمن، قرار شده به کیش و بندر عباس برویم .
هواپیمای ۷۰۷ تانکر نیروی هوایی از تهران آمده بود. فاطی ،‌فائزه و بچه هایشان و خانواده دائی شان هم آمده بودند . به سوی جزیره کیش پرواز کردیم و ناهار را در هواپیما خوردیم. ساعت چهارونیم وارد کیش شدیم . استقبال رسمی انجام شد و مصاحبه مختصری کردم و به ویلای اقامتگاه آمدم. نماز مغرب و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 16:44  توسط کیشوند کیش | 
جام جم آنلاین: تجارت چمدانی و کوله‌بری یکی از ترفند‌های مناطق آزاد تجاری برای جذب گردشگر است. موضوعی که باعث شد تا منطقه آزاد کیش که زمانی تنها مردم برای تهیه کارت سبز راهی این منطقه می‌شدند با جذب تعداد بیشتر گردشگر و سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری به عنوان قطب مسلم گردشگری در جنوب ایران معرفی شود.
.

دیر زمانی نگذشت تا جزیره‌ای که زمانی هیچ کس حتی گمان نمی‌برد بتواند در


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر 1389ساعت 16:35  توسط کیشوند کیش | 

تین نیوز:  کشتی تفریحی آرتیمیس 2 در قالب شناور تفریحی فروردین ماه سال 90 در آبهای جزیره کیش مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
حمید سلیمانی مقام سرمایه گذار بخش خصوصی در امر گردشگری گفت:عملیات ساخت شناور تفریحی آرتیمیس 2 از سه ماه پیش توسط شرکت کشتی سازی "گستر خلیج فارس"آغاز شده است.
وی ادامه داد: این کشتی به عنوان یک رستوران شناور با ظرفیت حمل 250نفر،نوروز 90 به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته وی شعاع عملیاتی این شناور در مقایسه با آرتیمیس 1 بیشتر است و می تواند تا شعاع 50 مایلی بین جزایر و بنادر خلیج فارس تردد کند.
این سرمایه گذار بخش خصوصی خاطرنشان کرد:اتاقک های بازی برای بچه ها،کافی شاپ و امکان ماهیگیری روی عرشه از دیگر امکانات این رستوران شناور است.
سلیمانی مقام خاطرنشان کرد:به منظور ساخت و راه اندازی آرتیمیس 2،یک میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.
وی تاکید کرد:پایگاه فعالیت آرتیمیس 2 نیز همچون آرتیمیس 1،جزیره کیش خواهد بود.
این سرمایه گذار بخش خصوصی در امر گردشگری یادآور شد:آرتیمیس 1 دارای ظرفیت حمل 130 نفر و محدوده تردد آن تا شعاع دو مایلی است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آذر 1389ساعت 21:28  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود: همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کیش  در شش  پانل تخصصی شامل :صنعت و معدن ،گردشگری ، نفت، گاز و پتروشیمی،آب و کشاورزی،مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ،عمران شهری و زیر بنایی، با حضور صاحبان پروژه‌ها و سرمایه گذاران خارجی  مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وی در ادامه با اشاره به روند مثبت خصوصی سازی و  افزایش شاخص بورس در کشورمان یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران نیز می تواند به عنوان یکی از گزینه های  برتر سرمایه گذاری مطرح شود.
علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد: ما آماده هستیم فهرستی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی به ارزش بیش از 100 میلیارد دلار که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده  است را به سرمایه گذاران دعوت شده در این همایش ،جهت سرمایه گذاری ارائه نماییم.

معاون وزیر اقتصاد در پایان از  سرمایه گذاران خارجی دعوت کرد ضمن سفر به ایران برای بررسی زمینه های سرمایه گذاری ،در پروژه های سرمایه گذاری خارجی کشورمان سرمایه گذاری کنند.
لازم به ذکر است همایش فرصتهای سرمایه گذاری با مشارکت شرکت اکسپوی کیش و سازمان سرمایه گذاری  در کیش برگزار می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آذر 1389ساعت 21:26  توسط کیشوند کیش | 

پس از صدور مجوزهایی جهت افزایش دفاتر مشاورین املاک در جزیره کیش که چند سالی بود مجوزی صادر نمی شد اینک رییس بیمارستان کیش از اقداماتی جهت شکستن انحصار پزشکی در جزیره کیش می گوید که امیدواریم با توجه به اوضاع اسفبار خدمات درمانی بویژه در بخش تخصصی این اوضاع بزودی سروسامان یافته و پزشکان متخصص در جزیره کیش افزایش یابند .

امیدواریم در آینده شاهد شکستن انحصار اینترنت ( با همکاری شرکت مخابرات ) و .... در این جزیره باشیم .

در حال حاضر قیمت خدمات اینترنت در کیش نسبت به سرزمین اصلی حدود ۳ برابر است .

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 9:22  توسط کیشوند کیش | 

وب سایت سازمان منطقه آزاد کیش :  جزیره کیش یک خشکی کوچک چون کشتی نشسته در آب های گرم و کم عمق خلیج فارس است، خرده اقلیم ها (میکرو کلیمای) کیش به شدت در سلطه پدیده های ناشی از بستر بزرگ آبی است که دامنه ی نوسان تغییرات دمای شبانه روزی آن در ایام سال بسیارکم است. فشار بخار آب جزیره در بیشتر ایام سال غالباً در حدی بسیار بالا اسـت(رطوبت نسبی 50 – 60درصد). اختلاف دمای متوسط روزانه جزیره در طول سال کم تر از 9 – 10 درجه است و سقوط دما هیچ گاه در حد یخبندان یا صفر نیست.

براساس داده های هواشناسی مقدار متوسط رطوبت در هر کیلوگرم هوای گرم و خشک جزیره در دی ماه 15 گرم و تیرماه حدود 25 گرم است. هوای کیش در ماه های مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم ومطبوع است ودر این فاصله ی زمانی جزیره در شرایط زیست محیطی مطلوب قراردارد. از اردیبهشت تا مهر هوای کیش گرم و شرجی و میانگین دمای روزانه جزیره در این ماه ها تقریباً نزدیک به هم است. در اردیبهشت چون آب دریا هنوز سرد و رطوبت نسبی پائین است هوای کیش تقریباً خشک و باد آن ملایم، خنک و نسیم وار بوده و در مجموع هوای آن بهاری و لطیف و شرایط زیست محیطی آن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 8:48  توسط کیشوند کیش | 
مهر ایران : براساس فیلمنامه در این صحنه قرار بود «علیرضا شیرین» بازیگر فیلم، سوار بر خودرو سریع از محل دور شود اما هنگام رانندگی کنترل خودرو را از دست داد و به دنبال عبور از چند مانع به شدت با درخت نخل برخورد کرد و متوقف شد.
ایران: بازیگر یک فیلم هنگام تصویربرداری با درختی تصادف کرد و راهی بیمارستان شد.  لیاقت‌ورز – مدیر روابط عمومی تله فیلم – درتشریح ماجرا گفت: حادثه در یکی از صحنه‌های تله‌فیلمی با عنوان «به من کلک نزن» درجزیره کیش رخ داد.

  

براساس فیلمنامه در این صحنه قرار بود «علیرضا شیرین» بازیگر فیلم، سوار بر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 12:26  توسط کیشوند کیش | 

تخته سفید :  یک ماموریت کاری بود در مورد Prosafe PLC که از نهم آذر ماه لغایت چهاردهم آذر ماه ادامه داشت. برای خودم و همسرم بلیط هواپیمایی آریا گرفتم و عصر یکشنبه هشتم به سمت کیش پرواز کردیم. هوا در طول مسیر به دلیل ابر فراوان با تکان های شدید همراه بود به طوری که یک جا فکر کردیم که واقعا زیر پایمان خالی شد، همه ترسیدند به خصوص خانمی که پشت سر ما نشسته بود و حالش بد شد. همسرم هم خیلی ترسیده بود. شب قبل در کیش باران فراوان باریده بود و آقای گلبرگ راننده هتل فلامینگو مارا با مینی بوس به هتل برد.شماره اتاق ما 119 بود. طی دو روز اول به دلیل اینکه یک کلاس آموزشی دیگر در برج صدف (طبقه 11 که دفتر فلات قاره کیش آنجا قرار دارد) برگزاربود کلاس ما صبح ها برگزار نشد و عصرها به کلاس
می رفتیم. استاد دوره برادر طالب صفری بود که وقتی من تو پالایشگاه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 12:16  توسط کیشوند کیش | 

وب سایت سازمان منطقه آزاد کیش : با افتتاح دانشگاه کیش در سال 1374 حرکت جدی در زمینه فعالیت های دانشگاهی و تحصیلات عالی در جزیره کیش آغاز شد. جزیره کیش طی  سال های گذشته توانسته روند رو به رشدی  از مرحله تقویت و توسعه فعالیتهای معمول دانشگاهی را طی کند که این امر سبب شده جزیره کیش به عنوان پایگاهی برای استقرار واحدهای بین المللی دانشگاه های معتبر داخلی و مکانی برای ایجاد دوره های مشترک دانشگاهی با دانشگاه های خارج از کشور  در آید.

دانشگاه بین المللی کیش با هدف ایجاد یک شهر دانشگاهی، فعالیت خود را توسعه داده است. فعالیت های انجام شده و در دست انجام  این دانشگاه عبارتند از :

_ توسعه فعالیت دانشگاه در برگزاری  دوره های کارشناسی ارشد

_ تقویت همکاری با دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی به منظور


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آذر 1389ساعت 12:9  توسط کیشوند کیش | 

فرشته کوچک خوشبختی : وای چقدر تعطیلی... . وقتی تعطیلی هم از حد میگذره برای همه خسته کننده میشه دیگه فکر نکنم بچه ها ارزوی تعطیلی بیشتر را داشته باشن  مخصوصا وقتی دیروز اعلام شد که برای جبران این تعطیلها باید بچه ها تا ۱۵ خرداد برن مدرسه وامتحانات پایان ترم بعد از نیمه دوم خرداد شروع میشه

قرار بود این  دو روزه تعطیلی اخر هفته را بریم کیش این سفر هم ازون سفرایی بود که یدفعه ای به سرم افتاد بریم.

 راستش بی دلیل هم نبود چون یکی از دوستام تازگی از کیش اومده بود ودر خاطراتش میگفت که چه جوری با لباس غواصی  رفته بود زیر دریا  وکلی ازونجا تعریف میکرد منم که عاشق ماجرا جویی...

به بابایی گفتم منم میخوام برم کیش  وقتی دلیل کیش رفتن بی موقع را پرسید ریحانه خانم (مخبر الدوله سر سعدی) زود با آب وتاب ماجرای کیش و دوست وغواصی را برای بابایی تعریف کرد قیافه بابایی وقتی ریحانه داشت حرف میزد دیدنی بود بعد با همون حال تعجب  گفت: به به میبینم خانم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر 1389ساعت 12:57  توسط کیشوند کیش | 
تهران - معاون آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور از ثبت نام نزديک به سه هزار و 200 نفر براي ورود به دوره هاي کارشناسي ارشد مراکز بين المللي دانشگاه پيام نور در کيش و عسلويه خبر داد.
'عبدالله معتمدی' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: مهلت ثبت نام متقاضیان کارشناسی ارشد مراکز بین المللی پیام نور که از روز 23 آبان آغاز شده بود، امروز به پایان می رسد و دیگر تمدید نخواهد شد.
وی افزود: بررسی تقاضاهای رسیده از فردا در دانشگاه پیام نور آغاز می شود و انتخاب افراد با توجه به سوابق علمی، پژوهشی آنها و به میزان سه برابر ظرفیت پذیرش در هر رشته، صورت می گیرد تا انتخاب نهایی در مرحله مصاحبه، انجام شود.
به گفته معتمدی، زمان مصاحبه تا سه هفته آینده مشخص خواهد شد و مصاحبه از داوطلبان نیز در محل مراکز کیش و عسلویه صورت می گیرد.
وی توضیح داد، آن دسته از داوطلبانی که مدرک رشته کارشناسی آنها با رشته انتخابی کارشناسی ارشد مراکز بین المللی پیام نور، غیرمرتبط باشد براساس تشخیص کمیته کارشناسی گروه مربوط باید

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر 1389ساعت 12:52  توسط کیشوند کیش | 

همایش فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که روز پنج شنبه در کیش برگزار شد ، به دلیل ناهماهنگی و ضعف برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، با دلخوری میهمانان خارجی و دستپاچگی میزبان همراه شد .

به گزارش پایگاه تحلیلی - خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از ایران دیپلماتیک، در این همایش سرمایه گذارانی از ترکیه ،‌هنگ کنگ ،‌افغانستان ،‌پاکستان ، مالی و چند کشور دیگر به همراه وزرای گردشگری پاکستان و مالی حضور داشتند .

سازمان میراث فرهنگی  و گردشگری به عنوان برگزار کننده ، از مدت ها قبل در تدارک برگزاری این همایش بود اما حدود یک هفته مانده به برگزاری، به دلیل اختلافاتی که با شرکت مجری (بخش خصوصی) به وجود آمد به ناچار مجری همایش را تغییر داد.

این مساله موجب شد برنامه ریزی ها درمورد پرواز، محل اقامت و پذیرایی از مهمانان خارجی بهم ریخته و حتی  در انتقال میهمانان از فرودگاه به هتل محل اقامت ، از محل اقامت به محل همایش و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر 1389ساعت 12:0  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،" محمدعلی محبی " با بیان این مطلب افزود: ما در جزیره زیبا و سازمان منطقه آزاد کیش در 6 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در جذب سرمایه گذاران صنعت گردشگری و توسعه زیرساخت ها بیش از 11.5 برابر جذب سرمایه گذاری و توسعه سرمایه پذیری داشته ایم.
وی تصریح کرد: همچنین جذب سرمایه گذاری جدید در فرصت های صنعتی منطقه آزاد کیش 165 درصد رشد و توسعه را شاهد بوده است. وی سایر مناطق آزاد را با کمی تفاوت دارای شرایط مشابهی دانست و بیان داشت: این رشد و توسعه نشان می دهد که مناطق آزاد ما فرصت و امکانات خوبی در ایران رقم زده اند و می توانند امنیت خاطر سرمایه گذاران را فراهم کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بیان داشت: با رشد سرمایه پذیری در جمهوری اسلامی ایران خصوصاً در چند سال اخیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی زیرساخت های مناسبی را ایجاد کرده اند.
محبی 
در رابطه با پذیرش سرمایه گذاری به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری ادامه داد: به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری نیز برای پذیرش سرمایه گذاری در ایران توجیه اقتصادی وجود دارد و سرمایه هایی که بنا به دلایل مختلف از جمله رکود اقتصادی در بخش عمده ای از کشورهای دنیا ظرفیت های زیادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و صنعت گردشگری کشورمان وجود دارد.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر 1389ساعت 13:7  توسط کیشوند کیش | 

دیشب یه سری رفتم نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری در مناطق آزاد که روز اولیه افتتاحیه آن بود .

اولین غرفه ای که توجهم جلب کرد پدیده شاندیز بود که یکی از شعبه های آن در چند روز آینده در جزیره کیش افتتاح میشه .نکته قابل توجه اهدای یک شاخه گل رز قرمز به همه بازدید کنندگان از این غرفه بود که کار جالبی بود .

از بعضی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه در خصوص بسته سرمایه گذاری سوال کردم که متاسفانه اطلاعی از آن نداشتند .

به نظر من غرفه امور زنان کیش و همچنین غرفه سازمان منطقه آزاد کیش یکی از زیباترین غرفه ها در این نمایشگاه بود .

در ضمن کتابچه بسیار جامعی از فرصتهای سرمایه گذاری در جزیره کیش نیز تهیه شده بود که در اختیار درخواست کنندگان قرار می گرفت . 

اخبار مرتبط و تصاویر بیشتر  اینجا

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آذر 1389ساعت 11:33  توسط کیشوند کیش | 
هزاران بچه ماهی (گاریز) به دلیل نامعلومی در ساحل بندرعباس تلف شدند.


 


 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آذر 1389ساعت 11:30  توسط کیشوند کیش | 

سیاست روز : مولود حاجي زاده:
متاسفانه برخي از مسئولان و دستگاهها همواره باوجود طرح شعارهايي مبني بر حمايت از سرمايه گذاران، از جامه عمل پوشاندن به اين شعارها سر باز زده و خود مانعي مي شوند براي حضور سرمايه گذاران در صحنه هاي مختلف اقتصادي.
در اقتصاد امروز دنيا، جريان سرمايه گذاري داخلي و خارجي توسط بخش خصوصي يكي از شاخص هاي قرار گرفتن كشورها در مسير جهاني شدن محسوب مي شود. در حال حاضر جذب سرمايه گذاري به ويژه سرمايه گذاري خارجي بيش از هر چيز براي اقتصادهاي در حال توسعه به صورت يك الزام مطرح است چرا كه عمده كشورهاي مذكور با كمبود منابع مالي داخلي روبرو هستند.
در كشور ما همواره شعارهاي مكرري از سوي برخي مسئولان و دستگاههاي مختلف در خصوص حمايت از حضور سرمايه گذاران در حوزه هاي اقتصادي مطرح مي شود كه بسياري از آنها پس از رسيدن به مرحله عمل، تبديل به وعده هايي كمرنگ و كمرنگ تر مي شوند.
يكي از حوزه هايي كه همواره خود را مشتاق حضور سرمايه گذاران مختلف ايراني و خارجي معرفي كرده و اعلام مي دارند كه با پهن كردن فرش هاي قرمز از سرمايه گذاران استقبال مي كنند، مناطق آزاد تجاري كشور هستند. اما آيا واقعا فرش قرمزي در كار است يا ...
مناطق آزاد به تبع شرايط خاص و نقش تعريف شده خود در بخشهاي كلان اقتصادي از


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 14:4  توسط کیشوند کیش | 

پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران، براي نيمسال دوم سال تحصيلي 90-89 در  مقطع كارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد.

 به گزارش روابط عمومي اين دانشگاه . براي نيمسال دوم در مقطع كارشناسي ارشد براي

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 13:59  توسط کیشوند کیش | 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی شعبه بین المللی برای رشته های علوم پزشکی این دانشگاه در جزیره کیش خبر داد و گفت: این دومین شعبه بین المللی دانشگاه آزاد در این رشته ها پس از شعبه جزیره قشم است.

به گزارش صادق نیوز به نقل از مهر، دکتر سیدحسن یحیوی افزود: شعبه بین المللی کیش تا پایان سال جاری در کیش راه اندازی می شود.

وی اضافه کرد: همچنین موافقت اصولی برای ایجاد دانشکده پزشکی ساری دریافت شده است که به زودی فعالیت خود را آغاز می کند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد همچنین درخصوص وضعیت واحدهایی که آموزش کارشناسی مامایی در آنها ممنوع شده بود و از آنها سلب اعتبار شده بود گفت: این واحدها مورد ارزیابی وزارت بهداشت قرار گرفته اند و با توجه به رفع نقص های آموزشی، در بخش آموزش رشته مامایی، به زودی به چرخه آموزش باز می گردند.

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 13:56  توسط کیشوند کیش | 

خراسان:

نگاهی به فیلم «هرچی خدا بخواد»

فیلم های بی ارزشی که این روزها پرده  سینماها را تسخیر کرده اند را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ دسته اول فیلم هایی هستند که خودشان از روی پرده ها فریاد می زنند که ما سطحی و پیش پا افتاده هستیم. از این جور فیلم ها نباید انتظار زیادی داشت. وقتی وارد سینما می شوی از قبل می دانی که قرار است چند نفر شکلک دربیاورند، به سر و کله هم بزنند، همدیگر را داخل حوض و استخر بیندازند و آخر سر هم تماشاگر را، دست از پا درازتر روانه خانه کنند.

درباره این جور فیلم ها تا به حال زیاد گفته و نوشته اند. بعضی از منتقدان هم آن ها را، به صفاتی چون «مبتذل» و «سخیف» مفتخر کرده اند که به نظر من، خیلی منصفانه نیست. این جور فیلم ها چند تا بازیگر ثابت و محوری مثل «جواد رضویان» و «احمد پورمخبر» دارند. صحنه هایشان پر است از آوازخوانی و حرکات موزون به اضافه جوک هایی که بازیگران رو به دوربین برای همدیگر تعریف


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 13:55  توسط کیشوند کیش | 
محسن پاک آیین، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مطلبی درباره وضعیت آزاد فرهنگی در کیش نوشته است. پاک آیین مطلب خود را در قالب یک گزارش ساده نوشته است.
گشتي در جزيره مي زنم، در اينجا قانون تنها در حيطه راهنمایي و رانندگي اجرا مي شود، خبري از نظارت و... نيست، همه آزادند، دريغ از يك اخم و.../ چشمم به يك مسجد مي افتد و مقابر چند شهيد گمنام، اين ها تنها نورهاي جزيره هستند. مي نشينم فاتحه اي مي خوانم. صداي موزيك ميني بوس هنوز به گوش مي رسد. اينجا شهدا چه زجري مي كشند.
«تابناک» ـ متن زیر نگاهی کوتاه و متفاوت است به یک سفر؛ سفر به جزیره کیش که البته گویای خیلی چیزهاست و البته معلوم نیست که چه کسی باید پاسخگو باشد!

متصدی: خانم ها و آقايان به كشتي آكواريوم خوش آمديد؛ دوست داريد آهنگ سنتي بشنويد يا شاد؟!

طوری می گوید انگار سنتی شاد نداریم...

مسافرها: شاد، شاد ـ براي چند ثانيه موزيك تندي با صداي بلند

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 9:48  توسط کیشوند کیش | 
و ما سه نفر : تاتی کردنو تازه شروع کرده بود که در ساحل مرجانی و زیبای کیش قدم می زد و پاهاش خورده مرجانها و شن های ساحل را حس می کرد . وقتی نزدیک به دریا می نشست و موج می اومد نمی دونم می ترسید که صورتش رو عقب می کشید و تندتند نفس می زد ، انگار


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 11:53  توسط کیشوند کیش | 

اخبار همایشها :  پس از سالها حضور مستمر مخترعان و مبتکران و نوآوران توانمند ایرانی در نمایشگاه‌های اختراعات و ابتکارات کشورهای مختلف جهان و کسب عناوین ممتاز جهانی،اینک و در سال همت مضاعف کار مضاعف ، با ابتکار موسسه بین المللی آینده روشن (البرز) و  با همکاری بنياد ملي نخبگان، نمايندگي فدراسيون جهاني مخترعان در ايران و سازمان منطقه آزاد کیش، از تاريخ 10 الي 12 اسفندماه سال جاري با حضور مخترعان، مبتکران، نوآوران دانش آموز و دانشجو، صنتعگران، دانشگاها، پارک‌های علمی و فناوری و شرکت‌های دانش بنيان داخلی و خارجی از حدود هفده کشور جهان ،اولین نمایشگاه بین المللی اختراعات و ابتکارات و فناوری‌های نوین ایران (iti) در مركز همايش‌هاي بين المللي جزيره زيباي كيش برگزار مي گردد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 11:48  توسط کیشوند کیش | 

به گزارش خبرگزاری مهر، متقاضیان می توانند برای ثبت نام در این رشته ها به سایت اینترنتی پردیس کیش به نشانی www.sharif.kish.ac.ir مراجعه کنند.

این دانشگاه در رشته های مهندسی عمران، مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی مکاترونیک در مقطع کارشناسی و در رشته های مهندسی برق - الکترونیک دیجیتال، مهندسی عمران - سازه، مهندسی فناوری اطلاعات - شبکه های ارتباطی و کامپیوتری، مهندسی صنایع - مدیریت سیستم و بهره وری، مهندسی مکانیک - مکاترونیک، مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی
- مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی، مهندسی نانوتکنولوژی - نانومواد، آموزش زبان انگلیسی، MBA- فناوری اطلاعات (با همکاری دانشگاه مالتی مدیای مالزی)، MBA(عمومی) - (با همکاری دانشگاه مالتی مدیای مالزی)، MBA- گرایش محصول و بازار، مدیریت با تمرکز مدیریت پروژه در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر نیز 2 رشته ای است که این دانشگاه از بهمن ماه امسال در دوره دکتری آنها دانشجو می پذیرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 11:44  توسط کیشوند کیش | 

سفر به روایت متن و تصویر:

آیه : حدودا ساعت ٣٠/٩ صبح رسیدیم هتل.زمان تحویل اتاق ساعت ٢ بعد از ظهره .گفتن یه چرخی بزنین تا اتاقتون آماده بشه.چمدونتون هم اینجا میمونه.به رضا گفتم بذار یه دست لباس اضافی برای آیه بردارم .گفت لازم نیست بازار میریم.بازار که اصلا جالب نبود رفتیم لب دریا که آیه خانم با دیدن آب و دریا از خود بیخود شد و با کفش و لباس زد به آب و به هیچ وجه حاضر نبود بیرون بیاد.نتیجه این شد برای اینکه مبادا سرما بخوره سریع یه تاکسی گرفتیم و رفتیم هتل.تا چمدون برسه کمی طول کشید من هم سرافونی رو که صبح براش خریده بودم تنش کرم تا وسایلش


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 11:41  توسط کیشوند کیش | 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از به پایان رسیدن همه پروژه‏های نیمه تمام جزیره کیش تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، محمدعلی محبی گفت: در 6 ماه نخست امسال 17 پروژه زیرساختی و عمرانی در کیش بهره‏برداری و تا پایان امسال همه پروژه‏های نیمه تمام این منطقه به پایان خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در 5 سال گذشته روند پیشرفت فعالیت‏های عمرانی و اجرایی در کیش بی سابقه بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به روند احداث سالن اجلاس جنبش عدم تعهد اشاره کرد و گفت: مراحل خاکبرداری زمین این سالن به پایان رسیده و پروژه در حال حاضر در مرحله تجهیز کارگاه‏های فنی و عمرانی قرار دارد.

وی افزود: به موازات مراحل اجرایی ساخت سالن اجلاس، پروژه‏های عمرانی همچون


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 11:38  توسط کیشوند کیش | 
آغاز خاطره
کیش. رفتیم یکی از این رستوران‌های ساز و آواز. همین‌که نشستیم من دیدم کسی که کیبورد می‌زند آشناست. پیر شده بود. رنگ پوستش کمی تیره‌تر از جوانتری‌اش و رد مخدر روی چهره‌اش پیدا. پرت شدم به پانزده سال قبل. نوجوان بودم. معلم پیانو بود آن روزها. عاشق گیتارش بود. کارش بدک نبود. مصرف مواد نداشت. هدفش نوازندگی توی رستوران نبود (فارغ از قضاوت خوبی یا بدی عمل، صرفاْ هدفش چیز دیگری بود. اگر مایلید یک تظاهرات برای نوازندگان رستوران طراحی کنید ضربدرش را روی صورت من نکشید. بنده از هرگونه برچسب داورانه اعلام برائت می‌کنم). حالا این‌ها را اصلا تعریف نکردم که بگویم زمان چطور آرزوهای آدم‌ها را تغییر می‌دهد. خواستم بگویم که آخر شب دم در دیدمش. سلام علیک کردم و شناخت. تعجب کردم. چهارتا خاطره هم تعریف کرد که من و مادرم مطمئن شدیم درست شناخته است. گفتیم چه حافظه‌ای داری. گفت یادم که نمی‌رود بعد هم که چند سال پیش هم آمده بودی دیدمت. ما ماندیم هاج و واج. از من اصرار که من اولین بار است کیش آمده‌ام، از فلانی انکار که نه آمده‌ای خبر نداری. زیر بار نرفت. ما آمدیم خانه و نفهمیدیم صحت خاطره‌های سالها قبل را باور کنیم یا سقم اصرارش بر دیدار ما در کیش.
پایان خاطره
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 14:1  توسط کیشوند کیش | 

عبدالله معتمدی در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر  گفت: تاکنون بیش از دو هزار نفر برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ها نام نویسی کرده اند و تا پایان مهلت تمدید شده ، نام نویسی اینترنتی همچنان امکان پذیر است .

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه بین المللی کیش در شش رشته و دانشگاه بین المللی عسلویه در چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد .

معتمدی گفت: مدیریت بازرگانی ، حسابداری ، فناوری اطلاعات ، مهندسی صنایع ، حقوق بین الملل ، روانشناسی ، مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی و رشته جغرافیا گرایش اقلیم شناسی از جمله رشته های این دانشگاه هاست .

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور افزود : علاقه مندان برای نام نویسی در دانشگاه های بین المللی کیش و عسلویه باید در این مدت با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه پیام نور به


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 13:57  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاری ایسکانیوز: مدیر عامل منطقه آزاد کیش گفت: سیاست مناطق آزاد حمایت و همراهی از بحث آموزش عالی در این مناطق است و هر عاملی که زمینه رشد را در این مناطق فراهم سازد مورد حمایت مسئولین و مردم منطقه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، دبیر منطقه 15 دانشگاه آزاد اسلامی در راستای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملی کیش با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش دیدار و گفت و گو کرد.
دکتر حیدر قادری، دبیر منطقه 16 دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدار به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه کشور اشاره کرد و دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین دانشگاه حضوری جهان خواند که اکنون برای دست یابی به قله های رفیع علمی و پژوهشی در صدد رقابت با دانشگاه های معتبر جهان است.
وی افزود: حضور پتانسیل های بکر و ارزشمند در منطقه ی آزاد کیش، به طور حتم این دانشگاه را در سطح خاورمیانه زبانزد عام و خاص خواهد کرد.
مدیر عامل منطقه آزاد کیش نیز در این دیدار با ابراز رضایت از توسعه این واحد دانشگاهی در سطح منطقه، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام کرد.
محبی وجود دانشگاه های مختلف را در راستای توسعه این مناطق عنوان کرد و افزود: سیاست مناطق آزاد حمایت و همراهی از بحث آموزش عالی در این مناطق است و هر عاملی که زمینه رشد را در این مناطق فراهم سازد مورد حمایت مسؤولین و مردم منطقه خواهد بود.
گفتنی است در این دیدار موافقت اولیه جهت دریافت یک قطعه زمین برای توسعه و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی از طرف منطقه آزاد کیش انجام شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 13:56  توسط کیشوند کیش | 

مسوول مرکز هماهنگی و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از راه اندازی سامانه پیامک اخبار هواشناسی دریایی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، صالح فاخری کاهش سوانح دریایی را از جمله مهم ترین اهداف راه اندازی این سامانه عنوان کرد و گفت: از این پس، مسافران و بهره برداران از دریا می توانند با ارسال پیامک به شماره 09171581813 از اخبار هواشناسی بهره مند گردند.

وی در ادامه توضیح داد: با ارسال عدد یک، اخبار مربوط به غرب هرمزگان شامل بندر لنگه، جزایر کیش، سیری، لاوان و ابوموسی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به گفته فاخری، همچنین با ارسال عدد 2، اخبار هواشناسی مرکز استان شامل، بندرعباس و قشم منعکس می شود.

وی اضافه کرد: با ارسال عدد 3 نیزاخبار هواشناسی شرق هرمزگان شامل میناب و جاسک به اطلاع هموطنان عزیز خواهد رسید.

مسوول مرکز هماهنگی و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای افزایش خدمات رسانی به مردم انجام می شود و طی آن، مسافران دریایی با اطلاع از شرایط جوی از سفر مطلوب تری بهره مند خواهند شد.


 

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آذر 1389ساعت 13:54  توسط کیشوند کیش | 

با سلام

پس از کلی تبلیغاتی که برای اجرای جشنواره بادبادکها  بر روی اسکله تفریحی انجام شده بود یه سری به آنجا زدم .

خیلی شلوغ بود شاید برا کسایی که با اون منطقه آشنا هستند جالب باشه که بگم برای پارک خودرو به مشکل برخوردم و تقریبا جایی رو برا پارک پیدا نکردم . داشتم یواش یواش مایوس می شدم که یک دفعه یک خودرو رو دیدم که قصد داشت از پارک بیاد بیرون سریع خودم رو بهش رسوندم و جای اون پارک کردم.

کلی خودرو پلیس ( راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی ) هم در محل حضور داشتند .تو فکرم داشتم دعاشون می کردم که در این روز تعطیلی چقدر زحمت می کشند تا ترافیک نشه و مشکلی پیش نیاد با این همه خودرو .

رفتم رو اسکله صحنه خیلی زیبایی بود شاید نزدیک ۱۰۰۰ بادبادک در آسمون می رقصید .

بعد از اینکه احساس کردم چقدر عصر خوبی بود و صحنه های قشنگی از خانواده ها رو دیدم که برای هوا کردن یه بادبادک چقدر زحمت می کشند و همچنین اجرای مسابقه طناب کشی به سمت خودرو رهسپار شدم .

با کمال تعجب یه قبض جریمه روی خودرو دیدم که به دلیل پارک در محل توقف ممنوع صادر شده بود .پلیسی هم نبود که مراتب اعتراضم رو بهش برسونم.

(می خواستم بهش بگم آخه مرد حسابی .........   )

+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 12:40  توسط کیشوند کیش | 

بخش‌هاي مختلف جشنواره بين‌المللي فيلم کيش وزير مجموعه‌هاي اين رويداد بين‌المللي اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کيش اين جشنواره با شعار " ميراث مشترک آينده مشترک" و با هدف حمايت از آثار برتر و رويکرد به فرهنگ ملي و بومي، در بعد داخلي؛ و گسترش تعاملات و همگرايي منطقه‌اي و با استفاده از مؤلفه‌هاي مشترک مذهبي، فرهنگي، جغرافيايي به همت "مرکز امور مناطق آزاد تجاري، صنعتي و ويژه اقتصادي" و "وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي" در تاريخ 4 الي 8 ارديبهشت‌ ماه 1390در جزيره زيباي کيش برگزار مي‌شود.

برپايه اين خبر "جايگاه تعاليم حيات بخش اسلام به عنوان مهمترين عامل وحدت و تعامل مردم کشورهاي منطقه خاورميانه و آسياي مرکزي"، " توجه به مزيت‌هاي معنوي و فرهنگي اين منطقه به عنوان خواستگاه کهن‌ترين فرهنگ‌هاي جهاني به مثابه عامل مهم در روابط بين ملت‌ها و دولت‌ها"، "زمينه‌هاي تاريخي در روابط گسترده و کهن فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي ملت‌هاي ايران، آسياي مرکزي و خاور‌ميانه"، "اهميت تمدن، فرهنگ و آداب و رسوم مردم ايران، آسياي مرکزي و خاورميانه در تعاملات منطقه‌اي و جهاني"، " توجه و نمايش نقش ممتاز مناطق آزاد و تجاري در سرعت بخشيدن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ششم آذر 1389ساعت 12:29  توسط کیشوند کیش | 

مدرنترین هتل ۷ ستاره جهان در جزیره زیبای کیش 

دومين هتل 7 ستاره و اولين هتل خورشيدي ايران در سالروز تولد کوروش ساخته مي‌شود

هتل کوروش كه انرژي مورد نياز آن از طريق خورشيد تامين مي‌شود در 23 طبقه و 500 اتاق تا 18 ماه ديگر در محل پارك دلفين‌هاي كيش به بهره‌برداري مي رسد. اين هتل كه از آن به عنوان نخستين هتل سبز كشور ياد مي‌شود؛ در زميني به مساحت 100 هزار متر مربع و با هزينه 120 ميليارد تومان توسط حسین ثابت ، سرمایه گذار خصوصی در جزيره كيش ساخته مي‌شود.

اين هتل براي اولين بار در خاورميانه مجهز به سيستم استفاده از انرژي خورشيدي خواهد بود.

مراسم كلنگ ‌زني اين هتل كه نام آن كوروش است، با حضور جمعي از هتلداران، اعضاي اتحاديه هتلداران كشور و مسئولان محلي ، چند شب گذشته در جزيره كيش برگزار شد.

هتل 7 ستاره كوروش از مجموعه هتل‌هاي زنجيره‌اي است كه با 500 اتاق و


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت 12:13  توسط کیشوند کیش | 

خبرگزاری پانا: 116 مسافر و خدمه شناور مسافربری که در نزدیکی آب های جزیره کیش دچار سانحه شده شده بودند با تلاش تیم امداد و نجات از غرق شدن نجات یافتند .

 به گزارش خبرگزاری پانا ، شناور مسافری " نوید دریا " از جزیره کیش به سمت دریا با 108 مسافر و 8 خدمه در حال حرکت بود که در نیم مایلی غرب این جزیره در اثر برخورد با صخره دچار مشکل شد .

 

بر این اساس شناور ناجی 11 جهت بررسی موقعیت و کمک به مسافرین به محل اعزام شد. شناورهای مسافری " کرانه " و " کیش زر " نیز جهت انتقال مسافرین اعزام شدند که موفق شدند به ترتیب 61 و 47 مسافر این شناور را نجات دهند .

شناور در نهایت با کمک یدک کش دریا بندر 1 شناور شد و از غرق شدن نجات یافت .

گفتنی است، حال عمومی کلیه سرنشینان این شناور اعم از مسافرین و خدمه صحیح و سالم گزارش شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 14:5  توسط کیشوند کیش | 

هموطن سلام:زن جوان بعد از آشنایی با مرد هندی به عقد وی درآمد او بعد از ۲ سال زندگی مشترک در هند زمانی که برای ملاقات با خانواده اش به ایران بازگشت همسرش را گم کرد. همین امر باعث شد تا وی با رفتن به دادگاه خانواده به صورت غیابی از همسر هندی اش جدا شود.

این زن در حالی که به شدت گریه می کرد خطاب به قاضی عموزادی – رئیس شعبه ۲۶۸ دادگاه خانواده- گفت: دانشجوی سال آخر در رشته کشاورزی گرایش گیاهان گرمسیری بودم. به خاطر تحقیق به کیش رفته بودم و در آنجا مشغول تحقیقات بود که یک روز مردی هندی وارد مزرعه ای شد که ما در حال انجام کار بودیم.

در ابتدا اصلا متوجه حضور این مرد در مزرعه نشدم تا اینکه یکی از دوستانم او را به من معرفی کرد و در حالی که می گفت من تنها کسی هستم که می توانم به صورت مسلط به انگلیسی صحبت کنم از من درخواست کمک کرد.

من هم که احساس کردم او احتیاج به یک مترجم دارد با وی وارد صحبت شدم. او در دبی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 14:4  توسط کیشوند کیش | 

آتلیه : در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را بزنیدادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 13:56  توسط کیشوند کیش | کنسرت جزیره کیش کذب محض است:
به نام سیروان خسروی به کام آقای کلاهبردار..!

موسیقی ما- مینا آتشی: سیروان خسروی جزو آن دسته از موزسین‌های حرفه‌ای بحساب می‌آید که این ویژگی را در بخش خوانندگی هم کاملا به اثبات رسانیده است و با برگزاری اجراهای موفق در سال گذشته و امسال توانسته نظر تمامی تهیه‌کنندگان موسیقی را به شدت نسبت به خود جلب کند اما این ویژگی این بار باعث شده تا این هنرمند به دردسر بیافتد و توسط بعضی از افراد سود جود 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 13:36  توسط کیشوند کیش | 

گربه ی ایرانی : به حق کارهای نکرده.هیچ وقت تازه ساعت ١٢ شب آرایش کرده از خونه خارج نشده م (چه لفظ زننده ای نه؟!).اما حالا دارم این کار رو می کنم.نه اشتباه نکنید هنوز در وطن هستم.کشور رو تا ته زیرپا گذاشته م اما ازش خارج نشده م.

بابا دیسکوهای پاریس هم ١٢ شروع می شد که به نظر من خیلی دیر بود.دیسکوهای ترکیه هم تا جایی که یادمه زودتر از ١٢ شروع می کردند.کنسرت ها هم.اما نمی فهمم.چرا در این جا،اونم یه مملکت خیرسربعضی ها اسلامی،ساعت شروع کنسرت باید ١ صبح باشه تا ٣ ؟! و نمی دونم چه مرضی ست که وقتی خسته و گیج خوابم باید شال و کلاه کنم برم کنسرت یه کسی که درست نمی دونم کی هست و چه جور آهنگ هایی می خونه.مگه مجبوری آخه؟! راننده ی تاکسی که کاملا بیدار و سرحاله می گه علت این ساعت عجیب اختلاف بین اماکن و نیروی انتظامی ست.یکی شون به اون یکی امر کرده که باید به تبعیت از تهران همه جا ساعت ١٢ شب تعطیل بشه،اون یکی هم جواب داده آش ماش به همین خیال باش! و برای دهن کجی شروع برنامه رو گذاشته ١ صبح.

کنسرت احسان خواجه امیری.خواننده ی محبوب پدرمه.سالن غلغله ست از جمعیت.نیم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آذر 1389ساعت 12:31  توسط کیشوند کیش | 
 
صفحه نخست
مدیریت مطالب وبلاگ
پست الکترونیک
درباره وبلاگ
جزیره کیش
در صورت تمایل میتوانید خاطرات - تصاویر - عکسها و نظراتتان را در سفر به جزیره کیش به ایمیل وبلاگ ارسال نمایید و یا آدرس وبلاگتان را در بخش نظرات بیاورید تا در صورتی که وقایع نگاری در خصوص کیش داشته اید در وبلاگ کیش زیبا ثبت گردد .
 
پیوندهای روزانه
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 3
ملک در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 2
گردش مجازی در جزیره کیش
خرید اینترنتی بلیط جزیره کیش 1
فرودگاه بین المللی امام خمینی
فـرودگــاه بين المللي مهرآبــاد
روزنامه اقتصاد کیش
پخش زنده رادیو جزیره کیش
نیازمندیها (همشهری)
نوشته های پیشین
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
مهر 1387
شهریور 1387
آرشيو
آرشیو موضوعی
خاطرات و نظرات گردشگران کیش
کنسرتهای موسیقی جزیره کیش
جشنواره، نمایشگاه و کنفرانسها
خودرو جزیره کیش
دانشگاههای جزیره کیش
مصاحبه مدیران جزیره کیش
انتصابات در جزیره کیش
طرحهای آینده جزیره کیش
نوشته های خودم
قیمتها پس از هدفمندی یارانه ها
بهترینهای وبلاگ جزیره کیش
حوادث جزیره کیش
ورزش جزیره کیش
نوشته ها،مقالات مرتبط با کیش
کیش قدیم
اجلاس جنبش عدم تعهد کیش
جشنواره بین المللی فیلم کیش
نویسندگان
کیشوند کیش
کیشوند 1
پیوندها
سازمان منطقه آزاد کیش
کیش مروارید خلیج فارس
پرتال فرودگاه بین المللی کیش
پرتال بندرگاه تجاری کیش
بیمارستان کیش
فرهنگسراهای جزیره کیش
مرکز بین المللی همایشهای کیش
سایت جشنواره تابستانی کیش
مرکز توسعه تجارت کیش
شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش
گروه سرمایه گذاران کیش
شرکت سهامی تجار کیش
صدا و سیمای مرکز کیش
ایرنا کیش
آموزش و پرورش کیش
موسسه ورزش و تفریحات سالم
شركت توسعه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات كيش
نمایشگاه هوایی ایران -کیش
دبیرخانه شورای مناطق آزاد
دلفیناریوم کیش
شهر زیر زمینی کیش کاریز
غواصی
غواصی
مارین نیوز
اسب ایران
یزدان پناه
بلاگ گردشگری اسپانیا
پانوراماجزیره زیبای کیش
پانورامیو کیش زیبا
تصاویر وجب به وجب کیش
اسلایداز جزیره زیبای کیش
کتاب زرد کیش
بازار بزرگ مروارید جزیره کیش
درج آگهی رایگان ملکی کیش
مشاورین املاک جزیره کیش
شهر آفتاب کیش
برجهای دوقلوی کیش
دروازه توریستی جزیره زیبای کیش
بانك اطلاعات مقاصد گردشگری
مرکز رزرواسیون هتلهای کیش
گروه هتلهای کیش
هتل بزرگ داریوش
هتل شایان
هتل شایگان
هتل سان رایز کیش
هتل صدف کیش
هتل مریم کیش
هتل پارمیس
هتل پارسیان
تصاویر هتلهای جزیره کیش
کلوپ کیش هتل شایگان
گردشگری میراث فرهنگی
جزیره کیش دیروز و امروز
وبلاگ قبلی پردیس بین الملل شریف کیش
دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش
وبلاگ دانشجویان روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کیش
پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران
پردیس بین الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی
پرديس بين الملل کيش دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه آزاد واحد بین الملل کیش
دانشگاه پیام نور کیش
خبرنامه دانشجویی شریف
مادرانه ها در مورد جزیره کیش
سفر مجازی به کشورها وشهرها
اجاره خودرو کیان مهر کیش
کیشنامه
باشگاه دوست داران کیش
آسمان من ابریست
زنبورک (روزنامه ارتباط کیش )
بساک
کیش در google map